Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa, która umacnia i jednoczy

Marcin Jarzembowski
Fot.

Moje dziecko umarło bądź ze mną to myśl przewodnia, która przyświecała obchodom Dnia Dziecka Utraconego. Rodzice, którzy stracili swoje dzieci, spotkali się na Mszy św. w kościele Świętej Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.

„Moje dziecko umarło – bądź ze mną” – to myśl przewodnia, która przyświecała obchodom Dnia Dziecka Utraconego. Rodzice, którzy stracili swoje dzieci, spotkali się na Mszy św. w kościele Świętej Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.

 
Październik od ponad 20 lat na świecie, a od sześciu w Polsce, obchodzony jest jako miesiąc pamięci o zmarłych dzieciach. Również data 15 października to Dzień Dziecka Utraconego. W wielu miastach odbywały się spotkania rodziców po stracie, odprawiano Msze św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin.
W Polsce każdego roku blisko 50 tys. rodzin doświadcza straty dziecka: ponad 40 tys. kobiet przeżywa poronienie, 2 tys. dzieci rodzi się martwych, a kolejne 5 tys. umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób i wypadków. – Rodzice doświadczają żałoby po swoim dziecku ze wszystkimi jej trudnymi etapami, nawet jeśli maleństwo miało tylko kilka milimetrów. Ta żałoba jest tym trudniejsza, że przeżywana samotnie, w izolacji od innych ludzi – powiedziała Małgorzata Bronka ze Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu.
Każdy, kto chce się zwrócić z prośbą do stowarzyszenia, może wejść na stronę internetową www.poronienie.pl. Znajduje się tam m.in. kilkaset artykułów dotyczących tego problemu. – Chodzi nam o szerzenie świadomości, że jesteśmy ze wszystkimi, których dotknęła ta tragedia. Modlitwa, która jest organizowana w Bydgoszczy od kilku lat, bardzo nas umacnia i jednoczy – dodała Małgorzata Bronka.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki