Logo Przewdonik Katolicki

Więcej niż gospel

Kamila Tobolska
Fot.

Takiej dawki muzyki gospel na najwyższym poziomie Poznań jeszcze nie przeżywał. Będzie jednak można jej nie tylko posłuchać, ale i samemu zgłębić jej tajniki i to pod okiem samych mistrzów.

Takiej dawki muzyki gospel na najwyższym poziomie Poznań jeszcze nie przeżywał. Będzie jednak można jej nie tylko posłuchać, ale i samemu zgłębić jej tajniki – i to pod okiem samych mistrzów.

 Organizowane od kilku lat przez poznańską Fundację Pro Novis warsztaty gospel są dobrze znane wszystkim miłośnikom tego gatunku muzyki. Ambitni młodzi ludzie z tej fundacji postanowili jednak stawić czoła poważniejszemu wyzwaniu. W dniach 4–6 listopada po raz pierwszy organizują „Gospel Power Up Festival – Więcej niż muzyka gospel!”.
 
Festiwal dla każdego
Wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, przygotowywane jest z olbrzymim rozmachem. Podczas Festiwalu Gospel Power Up szkolić będzie aż 11 instruktorów, w tym siedmiu z Kanady. Uczestnicy będą mogli wybrać dla siebie dowolne warsztaty spośród 18 przygotowanych propozycji. Są wśród nich m.in. zajęcia dla solistów początkujących i zaawansowanych, uczące choreografii, właściwej postawy scenicznej czy pisania utworów lub przeznaczone dla dyrygentów i liderów chórów. A jeśli ktoś jest miłośnikiem tańca hip-hop, będzie mógł popracować pod okiem choreografa, z którym pracowały światowe gwiazdy. Festiwal jest propozycją skierowaną nie tylko dla dorosłych. Podczas niego odbędą się również warsztaty gospel dla dzieci do 10. roku życia i, po raz pierwszy w kraju, warsztaty gospel dla młodzieży w wieku 11–15 lat.
 
Więcej mocy!
− Nasz festiwal to nowa formuła spotkań z muzyką gospel. Będą jej bowiem towarzyszyć także inne rodzaje muzyki. W tej formule warsztaty pozostaną głównym, ale nie jedynym punktem programu – wyjaśnia Andrzej Górski, prezes Fundacji Pro Novis. Już wieczorem pierwszego festiwalowego dnia odbędzie się koncert instruktorów, który będzie okazją do poznania ich kunsztu i talentu. Zaraz po nim, kolejna dawka muzyki gospel w świetnym wykonaniu − koncert z okazji 15-lecia chóru Gospel Joy, który niedawno wydał swoją kolejną płytę. Całe wydarzenie zakończy się w niedzielę o godz. 17.00 koncertem finałowym. − Zależy nam jednak na tym, aby również po festiwalu utrzymać kontakt z jego uczestnikami. Będziemy więc ich zapraszać do uczestnictwa w programie „Gospel Power Up – Więcej mocy”, w którym chcemy wspomagać zespoły, chóry i schole – przyznaje Górski.
Szczegółowe informacje o festiwalu i zapisy na: www.gospeljoy.pl.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki