Oni mają misję

28 czerwca zostało rozesłanych 30 młodych misjonarzy z naszej archidiecezji udających się podczas wakacji w różne strony świata.
Czyta się kilka minut

Uroczystość, podczas której abp Stanisław Gądecki udzielił błogosławieństwa uczestnikom kilku projektów misyjnych, odbyła się podczas sprawowanych w katedrze nieszporów w wigilię uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. − Zgodnie z nakazem Chrystusa i tradycją Kościoła posyłamy przedstawicieli naszych wspólnot, aby nieśli pomoc bliźnim i głosili Dobrą Nowinę tym, którzy jeszcze nie znają Chrystusa – mówił abp Stanisław Gądecki, wręczając im krzyże misyjne. Jako pierwsi otrzymali je czterej klerycy z Kleryckiego Koła Misyjnego przy poznańskim Arcybiskupim Seminarium Duchownym, którzy już następnego dnia wyjechali na doświadczenie misyjne na Ukrainę.

Natomiast członkowie Akademickiego Koła Misjologicznego (AKM) działającego przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu podczas tegorocznych wakacji udadzą się na Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) oraz do Ziemi Świętej. Najpierw 12 lipca sześcioosobowa grupa z ks. Jackiem Leśniewskim wyjedzie na pięć tygodni na wyspę Santiago. Tam, wraz z miejscowymi animatorami, którzy po doświadczeniu przeżytym w Polsce w 2009 r. założyli grupę misyjną, będą pracować z młodzieżą podczas rekolekcji. Przeprowadzą oni także dla mieszkańców wysp m.in. kurs pierwszej pomocy oraz naturalnego planowania rodziny. Studenci planują również pomóc tamtejszym gospodarzom w uprawie roli oraz odwiedzić chorych w szpitalach.

Z kolei druga, siedmioosobowa grupa z AKM, pod opieką ks. Pawła Skrzypczaka 20 lipca wyjedzie na ponad miesiąc do Jerozolimy. W Domu Pokoju na Górze Oliwnej będą pomagać prowadzącym sierociniec siostrom elżbietankom, kontynuując w ten sposób swój zeszłoroczny projekt misyjny. Do ich zadań będą należały różnego rodzaju prace remontowo-porządkowe, a także opieka nad dziećmi. Z kolei w sierpniu, po ich powrocie, do Domu Pokoju w Jerozolimie pojedzie osiem osób z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którego poznański oddział mieści się przy parafii pw. św. Jana Bosco na Winogradach, wraz ze swoim opiekunem ks. Krzysztofem Szymczakiem. Metropolita poznański udzielił błogosławieństwa misyjnego także kolejnym dwóm osobom z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, które wyjadą do Sierra Leone i do Ghany.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 28/2011