Logo Przewdonik Katolicki

Idą na cały świat

Kamila Tobolska
Fot.

Czynić uczniów! − to zawołanie w Szkole Nowej Ewangelizacji. Ilu ewangelizatorów przygotowała już poznańska szkoła, nie sposób zliczyć.

 

 

Poznańska Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE) św. Barnaby obchodzi w tym roku 15. rocznicę powstania. To dobry moment na wspomnienia, ale też na snucie planów.

 

Rośnie kolejne pokolenie

Ks. Waldemar Szlachetka, asystent kościelny SNE św. Barnaby, opowiadając o jej historii, przyznaje, że z wielką dumą może mówić o osobach, które były w nią zaangażowane. − Często już ich nie ma z nami, bo „pochłonęło” je życie rodzinne, troska o wychowanie dzieci czy praca zawodowa. Ale cieszy mnie, gdy z różnych parafii dobiegają sygnały, że dzieje się tam coś dobrego, i okazuje się, że to są właśnie działania dzieci osób, które były w naszej szkole – zaznacza duszpasterz. − 15 lat naszej pracy to kilkaset przeprowadzonych kursów ewangelizacyjnych, ale również rekolekcji – dodaje Piotr Bączyk, odpowiedzialny za SNE św. Barnaby. − Wydajemy także miesięcznik „Słowo na każdy dzień” i organizujemy Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, podczas których dokonało się wiele uzdrowień duchowych i fizycznych. Cieszy nas również współpraca z wieloma parafiami, możliwa dzięki otwartości kapłanów. Zamierzamy iść dalej właśnie w tym kierunku, bowiem ludzie potrzebują dzisiaj indywidualnego podejścia w głoszeniu Dobrej Nowiny. Stąd potrzeba coraz większego zaangażowania świeckich – wyjaśnia.

 

Zawsze trzeba być gotowym

Członkowie i sympatycy SNE św. Barnaby 4 czerwca zgromadzili się w kościele pw. Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu, aby wspólnie uczestniczyć w dziękczynieniu za 15 lat pracy szkoły. Wydarzenie to rozpoczął wykład o. Antonello Cadeddu, jednego z założycieli Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, podczas którego podkreślił on, że „dzisiejszy świat bardzo potrzebuje uzdrowień”. − Trwajcie w jedności na modlitwie i zawsze bądźcie gotowi do głoszenia Dobrej Nowiny − radził o. Antonello.

Najważniejszym punktem uroczystości była Msza św. dziękczynna, której przewodniczył bp Marek Jędraszewski. − Musimy prosić Boga, abyśmy nie cofali się lękliwie przez zadaniami, jakie stawia przed nami Pan, ale abyśmy szli, wiedząc, jaką miłością jesteśmy ogarnięci i jak bardzo wiele ta miłość żąda od każdego z nas – przekonywał bp Jędraszewski w homilii, zachęcając ewangelizatorów do tego, aby zawsze byli młodym i radosnym Kościołem.

 

Duńska Biblia w prezencie

Eucharystia dziękczynna zakończyła również tegoroczną edycję Rocznej Szkoły Ewangelizacji, którą SNE św. Barnaby prowadzi od kilku lat, przygotowując świeckich do aktywnego angażowania się w życie parafii. W tym roku zajęcia prowadzone były w Buku oraz Lesznie, a uczestniczyło w nich ok. 60 osób.

Po Mszy św. miało miejsce wielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, którą prowadził o. Antonello Cadeddu. Natomiast 5 czerwca w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu przy ul. Fortecznej w ramach obchodów 15-lecia szkoły odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu InTo.

We wszystkich tych wydarzeniach uczestniczyły osoby związane z SNE św. Barnaby, które przybyły z różnych, nawet odległych miejsc. − Przyjechałem z żoną i córeczką, aby świętować razem ze wspólnotą, z której się wywodzę – przyznaje Jan Zieleśkiewicz, dodając, że to dzięki pomocy poznańskiej szkoły mógł powołać w Danii, gdzie obecnie mieszka, SNE św. Tomasza. Stąd też jako symboliczny prezent na 15-lecie przywiózł duńską Biblię.

 

 


 

 

SNE św. Barnaby proponuje:

- Msza św. z modlitwą o uzdrowienie sprawowana jest w każdy III poniedziałek miesiąca w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu na Starołęce (ul. Forteczna 53); najbliższa Eucharystia 20.06, godz. 19.15

- Kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie” – Rokietnica 1−3.07

- Rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego – Rokietnica 6−9.07

Więcej informacji o działalności szkoły i prowadzonych przez nią kursach na: www.sne.poznan.pl.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki