Logo Przewdonik Katolicki

Świadome wybory

Marcin Jarzembowski
Fot.

Jesteście bezradni wobec swojej niedojrzałości. Ktoś was musi pilnować i ochraniać. Normalnie tym falochronem przed światem powinien być własny dom powiedziała dr Wanda Półtawska.

 

– Jesteście bezradni wobec swojej niedojrzałości. Ktoś was musi pilnować i ochraniać. Normalnie tym falochronem przed światem powinien być własny dom – powiedziała dr Wanda Półtawska.

 

 

 

Przyjaciółka Jana Pawła II, doktor nauk medycznych oraz specjalistka w dziedzinie psychiatrii spotkała się z młodzieżą w ramach rekolekcji, które odbywały się w Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

Doktor Wanda Półtawska, mówiąc do grupy młodych mężczyzn, podkreśliła, że reprezentuje antropologię Karola Wojtyły i nauczania Jana Pawła II, który preferował kontakty z młodzieżą. Dzieląc się własnymi doświadczeniami oraz papieskim nauczaniem, przypominała wielokrotnie, że życie na ziemi jest niczym innym jak drogą do nieba. – Chłopak i dziewczyna w sposób świadomy muszą dążyć do świętości. Oznacza to poznanie systemu etycznych wartości, aby młodzież świadomie wybierała. Każdy musi mieć właściwe poglądy. Dzisiaj jednak nie myśli się o tym, co jest właściwą wartością – podkreśliła.

Półtoragodzinne spotkanie z męską częścią uczniów wywołało wśród słuchaczy wiele refleksji. Na sali panowała cisza, a wystąpienie podsumowano długimi brawami. – To niezwykłe spotkanie i niecodzienne rekolekcje – powiedział Bartłomiej Stopczyk. – Ja pamiętam słowa przede wszystkim o bezinteresownej miłości – dodał Dominik Iwański. – To, co usłyszeliśmy, było i piękne, i mądre – zakończył Bartosz Kowalski.

Dyrektor Collegium Salesianum w Bydgoszczy, w skład którego wchodzą szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum, podkreślił, że osoba dr Wandy Półtawskiej, świadectwo jej życia, w sposób owocny trafiają do młodego pokolenia. – Jej doświadczenie, przygotowanie – jako lekarza, osoby głęboko wierzącej i współpracującej z Ojcem Świętym – zaowocowało tym, że Pan Bóg wyposażył ją w niesamowite narzędzia, dzięki którym pomaga rzeszom osób, także tym życiowo „poplątanym”. Stąd za namową nauczycieli postanowiliśmy w tym roku podczas rekolekcji wesprzeć się takim właśnie autorytetem – powiedział salezjanin ks. Henryk Kaszycki SDB.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki