Logo Przewdonik Katolicki

Sweterek-serdak i narty w papabusie

Magdalena Guziak-Nowak
Fot.

Już niedługo wyruszy w Polskę 18-metrowy samochód w papieskich barwach. To Mobilne Muzeum Jana Pawła II.

 

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” wpadło na oryginalny pomysł z cyklu marketingowych. „Z potrzeby edukacji  młodego  pokolenia  Polaków,  dla  których  postać  wielkiego Rodaka wpisuje się w historię lub jest tylko dalekim wspomnieniem” powstało papieskie muzeum w… ciężarówce. „Nowoczesny nośnik informacji, jakim  jest  samochód  promocyjny o 62m² powierzchni wystawienniczej, może jeszcze bardziej  podnieść atrakcyjność projektu i urzeczywistnić nasze zamierzenia” – przekonują pomysłodawcy.

Pojazd został wyposażony w klimatyzowaną naczepę, w której znajduje się wielofunkcyjna platforma prezentacyjna. W tym mobilnym „pawilonie” wystawienniczym papieskie Centrum zorganizowało ekspozycję poświęconą osobie i dziełu Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Towarzyszyć jej będzie ogólnopolska akcja informacyjna na temat Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, powstającego w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Papabus wkrótce zacznie zwiedzać całą Polskę. Odwiedzający zobaczą osobiste pamiątki po Karolu Wojtyle. Wśród najcenniejszych są zimowy sweter-serdak, sutanna papieska i buty, biała piuska, narty, pióro, różaniec czy zegar kominkowy stojący w osobistych apartamentach Jana Pawła II w Castel Gandolfo, którego wskazówki zatrzymały się na godzinie 21.37. Przychodząc do Mobilnego Muzeum, można też zagrać w wielkoformatową grę planszową „Dookoła świata z Janem Pawłem II”.

Oby ten niecodzienny projekt rzeczywiście przyczynił się do popularyzacji papieskiej myśli, a nie był postrzegany tylko jako maszynka do robienia pieniędzy.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki