Logo Przewdonik Katolicki

Śpiewają dla Jezusa

Kamila Tobolska
Fot.

Każdy z utworów, których uczyli się warsztatowicze, ma w sobie coś o wiele głębszego niż tylko muzyczny kunszt. Gospel bowiem to po angielsku Ewangelia.

 

 

VIII Poznańskie Warsztaty Gospel, o których informowaliśmy naszych czytelników w poprzednim numerze „Przewodnika”, były niezapomnianym chrześcijańskim wydarzeniem muzycznym. − To dla mnie zaszczyt, że mogłem być świadkiem tego wszystkiego, co się tutaj działo – przyznaje gość specjalny warsztatów Mietek Szcześniak.

 

O tym marzyłem!

Instruktorami podczas warsztatów byli czarnoskórzy dyrygent i solista Brian Fentress oraz lider wielbienia David Stevens. − Wszystko, co tutaj robimy, jest o Jezusie i dla Jezusa – podkreśla Brian Fentress i dodaje, że tworząc muzykę gospel pragnie dzielić się tym, co Bóg dla niego zrobił. – Chcę przekazać, że relacja z Bogiem jest czymś najlepszym, co możemy mieć − wyznaje. Wśród uczestników warsztatów było wielu studentów, ale także osoby starsze. − Przyjechałyśmy, bo przede wszystkim chcemy z radością wielbić Pana Boga. Przy okazji mamy nadzieję się czegoś nauczyć, co będziemy mogły przeszczepić do naszej wspólnoty, Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w Bąblińcu – wyjaśnia Beata Lektarska z Chludowa, która wzięła udział w warsztatach razem ze swoją15-letnią córką Wiktorią.

Warsztaty zakończył niedzielny koncert finałowy, podczas którego na scenie ustawionej w Sali Kongresowej Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpili wszyscy warsztatowicze wraz z Mietkiem Szcześniakiem. Wokalista w rozmowie z „Przewodnikiem” zauważa, że warsztaty gospel stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. − Nie znam wśród amatorskich ruchów muzycznych drugiego, który by się tak prężnie rozwijał – przyznaje Mietek Szcześniak, podkreślając rolę warsztatów gospel w umuzykalnianiu polskiego społeczeństwa. − Kocham muzykę gospel od zawsze. Jej propagowanie w Polsce to coś, o czym marzyłem – dodaje gość warsztatów.

 

Z wielką pasją

W niedzielę również odbyły się po raz pierwszy w ramach w Poznańskich Warsztatów Gospel warsztaty dla dzieci. Wzięło w nich udział prawie stu czterdziestu uczestników. − Wiele razy miałam już przyjemność prowadzić warsztaty, ale takiej grupy dziecięcej jeszcze nie było – przyznaje prowadząca zajęcia Agnieszka Górska-Tomaszewska. − Fajnie jest uczyć się piosenek gospel, ale jeszcze bardziej cieszymy się na koncert finałowy – mówi Hela, która na warsztaty przyjechała ze swoimi koleżankami z zespołu „Trzej Królowie” z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. − Jestem pewna, że przywieziemy z warsztatów coś nowego, co będzie można wdrożyć w prace naszego zespołu – stwierdza prowadząca ten zespół Katarzyna Matuszak. Nie tylko zdaniem Agnieszki Górskiej-Tomaszewskiej dziecięcy koncert finałowy był naprawdę wyjątkowy. − Dzieci zaśpiewały pięć utworów z wielką pasją i wyczuciem, czym jest prawdziwy gospel i to po zaledwie kilku godzinach prób – dodaje dyrygentka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki