Logo Przewdonik Katolicki

Dni kultury w Szubinie

Marcin Jarzembowski
Fot.

Spotkania modlitewne, liczne prelekcje, a także piesza pielgrzymka do Sanktuarium Krzyża Świętego to tylko niektóre z punktów XII Dni Kultury Chrześcijańskich. Zostaną one zainaugurowane 12 września w Kcyni.

 

Spotkania modlitewne, liczne prelekcje, a także piesza pielgrzymka do Sanktuarium Krzyża Świętego – to tylko niektóre z punktów XII Dni Kultury Chrześcijańskich. Zostaną one zainaugurowane 12 września w Kcyni.

 


 

Organizatorem jest Akcja Katolicka. Do pomocy włączyły się m.in. szubińskie parafie, Caritas, Szubiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Rejonowa Biblioteka Publiczna. – Od wielu lat te dni pokazują niezwykłe bogactwo chrześcijańskiej kultury i jej wpływu na codzienne życie ludzi tu mieszkających. Trudno je sobie wyobrazić bez tak istotnego odniesienia do Boga – powiedział dziekan i proboszcz wspólnoty św. Marcina w Szubinie ks. kanonik Tadeusz Lesiński.

Całość zainauguruje Msza św. 12 września o godz. 16 w kościele pw. św. Marcina. Przewodniczyć jej będzie prezes bydgoskiej Fundacji „Wiatrak” ks. Krzysztof Buchholz. Tego samego dnia w Muzeum Ziemi Szubińskiej zostanie otwarta wystawa IPN „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko”. Na wtorek zaplanowano pieszą pielgrzymkę z okazji odpustu do Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Całość zakończy festyn rodzinny 19 września.

W tym roku imprezą towarzyszącą będzie sesja popularnonaukowa „Społeczna działalność księży katolickich Pałuk i Krajny w XIX i XX wieku”, która będzie miała miejsce 8 września o godz. 10 w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki