Logo Przewdonik Katolicki

Kiedy człowiek staje przed Bogiem

Błażej Tobolski
Fot.

Prosimy Cię, Boże, pobłogosław tę kaplicę Wieczystej Adoracji. Niech będzie ona miejscem uwielbienia i dziękczynienia modlił się abp Stanisław Gądecki 15 sierpnia w Wolsztynie.

 

– Prosimy Cię, Boże, pobłogosław tę kaplicę Wieczystej Adoracji. Niech będzie ona miejscem uwielbienia i dziękczynienia – modlił się abp Stanisław Gądecki 15 sierpnia w Wolsztynie.

 

 

Tego dnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, metropolita poznański poświęcił kaplicę Wieczystej Adoracji w wolszyńskiej farze pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

 

Krok po kroku

– Kiedy zbliżamy się do Wieczystej Adoracji, najmądrzejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest spowiedź, która nas przygotowuje do spotkania z Bogiem – mówił abp Gądecki w homilii, którą wygłosił podczas Sumy odpustowej poprzedzającej poświęcenie kaplicy. Porównał on też człowieka podczas adoracji do Mojżesza stojącego wobec Boga, który objawił mu się w płonącym krzewie. Arcybiskup podkreślił też, że ten, kto przychodzi na adorację, nie powinien przejmować się tym, że „nie rozumie do końca Boga i Jego zamiarów, bowiem nikt nie może zrozumieć do końca Tego, który jest większy od całego wszechświata. Podczas adoracji natomiast, „człowiek wewnętrznie, krok po kroku, zbliża się do lepszego poznania Boga” tak, by stać się w końcu Jego przyjacielem. Trwając przed Bogiem na adoracji uczymy się również dostrzegać w naszym życiu Jego działanie, co „jest naszą najprostszą drogą poznania Boga”. – Ta droga rozpoczyna się przez wolny wybór człowieka, który wchodzi do kaplicy Wieczystej Adoracji – wyjaśnił abp Gądecki.

 

Bóg skryty w hostii

Na zakończenie uroczystej liturgii, wokół kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna, która zakończyła się umieszczeniem Najświętszego Sakramentu w nowej kaplicy Wieczystej Adoracji. Jak zauważył ks. Sławomir Majchrzak, proboszcz wolsztyńskiej fary, temu dziełu od początku towarzyszyła wielka życzliwość i wsparcie ze strony parafian. Jednocześnie podkreślił on, że znajdujący się w centrum miasta kościół jest przez cały dzień otwarty i nawiedza go bardzo wielu ludzi, którzy będą mogli teraz pomodlić przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.– Bardzo bym pragnął, aby ta kaplica znajdująca się w naszym kościele przyczyniła się do wzrostu pobożności eucharystycznej wśród wiernych – zaznaczył ksiądz proboszcz.

Kaplica w Wolsztynie jest dwunastą kaplicą Wieczystej Adoracji na terenie archidiecezji poznańskiej. Pierwsza z nich, a jednocześnie jedna z pierwszych w Polsce, powstała w 1937 r. w farze poznańskiej. Była ona owocem odbywającego się w tym czasie w stolicy Wielkopolski Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego ku czci Chrystusa Króla.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki