Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz został 14 listopada doktorem honoris causa katolickiego uniwersytetu Abat Oliba CEU w Barcelonie. Po odebraniu wyróżnienia były sekretarz osobisty Jana Pawła II wygłosił wykład nt. Kościół drogą i nadzieją jednoczącej się Europy. W 100. rocznicę śmierci św. Rafała Kalinowskiego w sanktuarium św. Józefa...

» Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz został 14 listopada doktorem honoris causa katolickiego uniwersytetu Abat Oliba CEU w Barcelonie. Po odebraniu wyróżnienia były sekretarz osobisty Jana Pawła II wygłosił wykład nt. „Kościół drogą i nadzieją jednoczącej się Europy”.

» W 100. rocznicę śmierci św. Rafała Kalinowskiego w sanktuarium św. Józefa w Wadowicach spotkała się rodzina karmelitańska pod przewodnictwem generała karmelitów bosych o. Alojzego Aróstegui Gamboa OCD.

» Grand Prix X Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej „Psallite Deo” w Kętach na Podbeskidziu przyznano zespołowi „Boanerges” z parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej koło Bielska-Białej. W festiwalu udział wzięło ponad 300 wykonawców z 27 zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz solistów. Wśród uczestników byli goście z Ukrainy, Słowacji i Czech.

» Ok. 800 chlebów św. Elżbiety rozdali 17 i 18 listopada działacze Akcji Katolickiej w Cieszynie. Tradycja rozdawania bochenków, którym towarzyszy bibułkowa Róża św. Elżbiety, kontynuowana jest w cieszyńskiej parafii od 9 lat. Zebrane przy tej okazji ofiary mają być przeznaczone na prezenty mikołajkowe dla dzieci z ubogich rodzin oraz na pokrycie kosztów letniej kolonii charytatywnej.

» – Najważniejsze wątki charyzmatu o. Stanisława Papczyńskiego: troska o umierających i pamięć o zmarłych powinny być inspiracją dla chrześcijan w XXI w. – mówił abp Kazimierz Nycz podczas Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, która odbyła się 18 listopada w kościele NMP Matki Bożej Miłosierdzia na warszawskich Stegnach.

Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich przekazuje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy w intencji Ojczyzny intencję modlitewną na grudzień: O włączanie się osób starszych w aktywny udział w życiu społecznym.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki