Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

9 XI w kościele seminaryjnym św. Witalisa we Włocławku odbyło się dziękczynienie sióstr elżbietanek z diecezji włocławskiej za beatyfikację założycielki zgromadzenia m. Marii Luizy Merkert. W Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, podczas której homilię wygłosił ks. prał. Lech Król, uczestniczyli ks. biskupi, ks. rektor, wykładowcy i alumni WSD, kapłani...

» 9 XI w kościele seminaryjnym św. Witalisa we Włocławku odbyło się dziękczynienie sióstr elżbietanek z diecezji włocławskiej za beatyfikację założycielki zgromadzenia m. Marii Luizy Merkert. W Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, podczas której homilię wygłosił ks. prał. Lech Król, uczestniczyli ks. biskupi, ks. rektor, wykładowcy i alumni WSD, kapłani z Kurii Diecezjalnej i siostry zakonne. Więcej na ten temat – w następnym numerze „Ładu Bożego”.

» 10 XI, pod przewodnictwem ks. bp. Meringa, w sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich odbył się Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

» W Święto Niepodległości, podczas Mszy św. w kościele św. Urszuli w Kowalu, bp pomocniczy Stanisław Gębicki poświęcił tablicę upamiętniającą bł. ks. Dominika Jędrzejewskiego, męczennika II wojny światowej, pochodzącego z Kowala, a obecnie patrona tego miasta. Do tematu wrócimy na łamach za tydzień.

» 11 XI w Ciechocinku, na ręce sprawującego Mszę św. proboszcza par. św. św. Apostołów Piotra i Pawła, ks. prał. Grzegorza Karolaka, przekazany został Złoty Krzyż Kapelanów Wojska Polskiego, nadany pośmiertnie śp. ks. prał. Józefowi Świniarskiemu (był proboszczem ciechocińskiej parafii w l. 1970-1984). Odznaczenie nadawane jest duchownym za udzielanie posługi religijnej na polu walki, w obozach jenieckich i koncentracyjnych.

» Duszpasterze parafii MB Częstochowskiej w Kole zapraszają osoby cierpiące na duszy i ciele na Mszę św. 30 XI o godz. 19, z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzą członkowie zespołu „Mocni w Duchu” z Łodzi.

» Od 7 do 9 XII, w Centrum Duchowości Świętorodzinnej w Ciechocinku, trwać będą rekolekcje dla rodziców i rodzin, przeżywających ból po utracie dziecka. Rekolekcje te mogą stać się dla wielu osób znakiem Bożego miłosierdzia i nadziei, umocnieniem do dalszego życia. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (054) 283-46-15 i za pomocą poczty elektronicznej: ciechocinek-msf@msf.opoka.org.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki