Logo Przewdonik Katolicki

Pamiętajmy o Zapomnianych

Adam Suwart, PK
Fot.

Trwa akcja Przewodnika Katolickiego, w której apelujemy do naszych Czytelników o opiekę nad grobem rodziców bł. ks. Narcyza Putza znajdującym się na poznańskiej Cytadeli. Na tamtejszym cmentarzu niszczeje wiele zabytkowych mogił często wybitnych przedwojennych poznaniaków. Wraz z parafią pw. św. Wojciecha w Poznaniu chcemy to zmienić. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć...

Trwa akcja „Przewodnika Katolickiego”, w której apelujemy do naszych Czytelników o opiekę nad grobem rodziców bł. ks. Narcyza Putza znajdującym się na poznańskiej Cytadeli. Na tamtejszym cmentarzu niszczeje wiele zabytkowych mogił często wybitnych przedwojennych poznaniaków. Wraz z parafią pw. św. Wojciecha w Poznaniu chcemy to zmienić.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w akcję opieki nad zaniedbaną mogiłą rodziców księdza Putza na stoku poznańskiej Cytadeli, mogą to zrobić na wiele sposobów. Można wpłacać dowolne kwoty pieniężne na konto parafii pod wezwaniem św. Wojciecha, koniecznie z dopiskiem „Rodzice ks. Putza” (w ramce obok). Zebrane kwoty i ewentualne dotacje ze strony władz zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji grobu rodziców błogosławionego księdza Putza. Ważna jest także obecność na cmentarzu, zapalenie na pustych mogiłach symbolicznego znicza czy złożenie kwiatów. A może jakaś szkoła lub zastęp harcerzy podjąłby się stałej opieki nad jednym z grobów?

O akcji „Przewodnika Katolickiego” „Pamiętajmy o Zapomnianych” będziemy informować w kolejnych numerach.

Szkoły, inne instytucje i osoby, które chciałyby sprawować stałą opiekę nad grobem, mogą zgłaszać swoje propozycje drogą e-mailową na adres: redakcja@przk.pl z dopiskiem w tytule „Pamiętajmy o Zapomnianych”

Odnówmy pomnik nagrobny rodziców błogosławionego księdza Narcyza Putza.

Wpłat można dokonywać na konto parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu:

85 1090 1362 0000 0000 3602-2318
z dopiskiem „Rodzice ks. Putza”

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki