Logo Przewdonik Katolicki

Znika miasteczko, problemy zostają

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Kochane, wytrzymałyście prawie miesiąc, pokazałyście klasę i godność, ale my się nie poddajemy, walczymy dalej. (...) Wrócimy tu 19 września mówiła do pielęgniarek przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) Dorota Gardias. Pielęgniarki pikietowały przed siedzibą Rady Ministrów od 19 czerwca, kiedy zdecydowały...

„Kochane, wytrzymałyście prawie miesiąc, pokazałyście klasę i godność, ale my się nie poddajemy, walczymy dalej. (...) Wrócimy tu 19 września” – mówiła do pielęgniarek przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) Dorota Gardias.

Pielęgniarki pikietowały przed siedzibą Rady Ministrów od 19 czerwca, kiedy zdecydowały się tam pozostać po kilkutysięcznym marszu pracowników ochrony zdrowia. Kolejne tury rozmów z rządem nie przyniosły jednak kompromisu, a kilka dni temu zostały ostatecznie zerwane.

„To bardzo dobry sygnał i bylibyśmy nieodpowiedzialni, gdybyśmy tej wyciągniętej ręki nie podjęli” – ocenił decyzję pielęgniarek o likwidacji „białego miasteczka” wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Zapewnił też, że rząd chce rozmawiać dalej.

Szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) Krzysztof Bukiel stwierdził z kolei, że decyzja pielęgniarek w żadnym stopniu nie wpłynie na kontynuowanie protestu przez lekarzy. Według danych związku, strajk lekarzy trwa obecnie w 291 szpitalach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki