Logo Przewdonik Katolicki

Posłańcy Dobrej Nowiny

Błażej Tobolski
Fot.

Do nas wszystkich ochrzczonych, także do dzieci, Jezus mówi: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię przypomniał bp Grzegorz Balcerek w homilii wygłoszonej podczas II Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci. W Kongresie, odbywającym się 26 maja w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie na Jezioranach, wzięło udział przeszło pół tysiąca...

– Do nas wszystkich ochrzczonych, także do dzieci, Jezus mówi: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” – przypomniał bp Grzegorz Balcerek w homilii wygłoszonej podczas II Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci.

W Kongresie, odbywającym się 26 maja w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie na Jezioranach, wzięło udział przeszło pół tysiąca dzieci i ich opiekunów z całej archidiecezji. Stroje, w które byli poprzebierani, symbolizowały pięć kontynentów, gdzie głoszona jest Ewangelia: Europę, Azję, Afrykę, Amerykę i Oceanię. Jego najważniejszym momentem była uroczysta Eucharystia, podczas której bp Balcerek poświęcił krzyż misyjny i wręczył go ks. Jędrzejowi Piaskowi (na zdjęciu z lewej), posyłając go tym samym na misje do Czadu w Afryce. Ks. Jędrzej, wcześniej wikariusz m.in. właśnie w Śremie na Jezioranach, przez ostatni rok przygotowywał się do tego zadania w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

– Zwracam się do ciebie, ks. Jędrzeju: Nie lękaj się, nawet gdy poczujesz tam, w Czadzie, że siły ducha słabną, bo przecież będziesz mocny Duchem Świętym, którego wzywamy tu dzisiaj. Będziemy także często o tobie pamiętać w modlitwie wstawienniczej – mówił biskup. Po Mszy św. dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak na poszczególnych kontynentach żyją ludzie, na czym polega tam praca misjonarzy i jak mogą, zwłaszcza modlitwą, wspierać misje.

Archidiecezjalny Kongres Misyjny współogranizowały siostry klawerianki z Sekretariatu Misyjnego wraz z dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Waldemarem Babiczem i śremską parafią na Jezioranach. Wzięła w nim między innymi, udział misjonarka dr Wanda Błeńska oraz ks. dr Jan Stanisławski, odpowiedzialny w archidiecezji za księży fideidonistów, czyli kapłanów diecezjalnych wyjeżdżających na misje.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki