Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski
Fot.

» Już po raz czwarty w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się dziecięcy festiwal kolęd i pastorałek Sacra Familia. W kościele parafialnym wystąpili młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych Złotowa i okolic. » Czytelników zachęcamy do zapoznania się z papieskim orędziem na XV Światowy Dzień Chorego. Jego tematem będzie Duchowa...

» Już po raz czwarty w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się dziecięcy festiwal kolęd i pastorałek „Sacra Familia”. W kościele parafialnym wystąpili młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych Złotowa i okolic.

» Czytelników zachęcamy do zapoznania się z papieskim orędziem na XV Światowy Dzień Chorego. Jego tematem będzie „Duchowa i duszpasterska opieka nad nieuleczalnie chorymi”. Światowe uroczystości odbędą się 11 lutego w stolicy Korei – Seulu. W diecezji bydgoskiej chorzy, jak co roku, spotkają się w katedrze.

» Duszpasterstwo Osób Głuchych przypomina, że w każdą niedzielę w fordońskiej parafii Matki Bożej Królowej Męczenników sprawowana jest o godz. 13 Msza św. w języku migowym. Głusi mogą też przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

» W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym na Piaskach w Bydgoszczy odbędą się rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Pierwsza tura potrwa od 23 do 25 lutego, a druga od 2 do 4 marca. Zgłoszenia można kierować do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy.

» Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” w Bydgoszczy ogłosiło dwa diecezjalne konkursy. Pierwszy z nich zatytułowany „Jam jest dudka Jezusa małego” dotyczył wykonania najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Drugi polegał na wykonaniu najpiękniejszej szopki bożonarodzeniowej. Do „Wiatraka” napłynęło kilkadziesiąt prac. Inicjatywa każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szersza relacja na ten temat w kolejnym numerze „PK”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki