Logo Przewdonik Katolicki

Świadomość Bożej pomocy

Marcin Jarzembowski
Fot.

Maturzyści z diecezji bydgoskiej spotkali się na wspólnej modlitwie w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Była ona ostatnim momentem przed trudnym egzaminem oraz przyszłym wyborem. Eucharystii przewodniczył ks. dr Bronisław Kaczmarek. Wikariusz generalny podkreślił, że modlitwa przed każdym egzaminem powinna być na pierwszym miejscu. Ona jest spotkaniem z Bogiem, który...

Maturzyści z diecezji bydgoskiej spotkali się na wspólnej modlitwie w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Była ona ostatnim momentem przed trudnym egzaminem oraz przyszłym wyborem. Eucharystii przewodniczył ks. dr Bronisław Kaczmarek.

Wikariusz generalny podkreślił, że modlitwa przed każdym egzaminem powinna być na pierwszym miejscu. – Ona jest spotkaniem z Bogiem, który daje nam miłość, serce oraz mądrość, kiedy stajemy przed ważnym wyborem. Człowiek, który ma podjąć istotną decyzję, musi to czynić ze świadomością Chrystusowej pomocy – powiedział.

Do katedry przybyli uczniowie, wychowawcy, nauczyciele oraz prefekci poszczególnych placówek oświatowych. – Modlitwa jest jednoczesnym powierzeniem swojej osoby Panu Bogu, aby pomógł w walce ze stresem, z tym co nas zamyka. To także prośba do Ducha Świętego, aby pozwolił z nas wydobywać to, czego uczyliśmy się przez ostatnich kilka lat – powiedział ks. Waldemar Różycki. Diecezjalny duszpasterz młodzieży stwierdził jednocześnie, że Pan Bóg nie będzie błogosławił lenistwu. – Jeśli ktoś się przez całe życie nie uczył, a teraz myśli, że zda dzięki łasce Bożej, to jest w błędzie. Chrystus natomiast pomoże tym, którzy uczciwie i dobrze pracowali – dodał.

Do bydgoskiego sanktuarium maryjnego przyszli razem na Mszę Świętą Andrzej, Piotr i Radosław z Bydgoszczy. – To jest nasza prośba do Boga o to, aby ten egzamin jakoś nam poszedł. Już poprzez przyjęcie sakramentu bierzmowania wkroczyliśmy w sferę dorosłości duchowej. Teraz wchodzimy w sferę dorosłości, z którą przyjdzie nam mierzyć się każdego dnia. Dlatego ten egzamin i kolejne wybory muszą być poparte szczerą modlitwą – powiedzieli.

Z całego województwa kujawsko-pomorskiego do egzaminu maturalnego przystąpi blisko 30 tysięcy abiturientów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki