Logo Przewdonik Katolicki

Okazja do pogłębienia wiary

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy po raz pierwszy zostało zorganizowane Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Przebiegało ono pod hasłem Przypatrzcie się powołaniu waszemu. W programie przewidziano wspólną Eucharystię, dyskusję oraz pracę w grupach, nad którą czuwali klerycy z bydgoskiego seminarium. Spotkanie odbywało się na terenie sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Młodzi próbowali...

W Bydgoszczy po raz pierwszy zostało zorganizowane Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Przebiegało ono pod hasłem „Przypatrzcie się powołaniu waszemu”. W programie przewidziano wspólną Eucharystię, dyskusję oraz pracę w grupach, nad którą czuwali klerycy z bydgoskiego seminarium.

Spotkanie odbywało się na terenie sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Młodzi próbowali odpowiedzieć m.in. na pytania: czy powołanie to tylko kapłaństwo i życie zakonne, czym jest powołanie w moim życiu, jak je rozpoznawać i szczęśliwie realizować. – Jako duszpasterze chcemy ogarnąć młodzież jeszcze większą troską oraz doświadczyć bycia we wspólnocie młodych, którzy w podobny sposób przeżywają swoją przynależność do Chrystusa oraz pogłębienie swojej wiary – powiedział ks. Waldemar Różycki. Diecezjalny duszpasterz młodzieży uważa, że przeżywanie wiary przez młodego człowieka jest zupełnie inne niż u osoby dorosłej. – Przeżywanie wiary to u młodych przede wszystkim zaangażowanie dla Chrystusa. Czy to poprzez pójście na pielgrzymkę, czy przez wolontariat. Młodzi w taki sposób chcą znaleźć swoje miejsce w Kościele, a my musimy dawać im taką szansę – podkreślił.

Duszpasterze oraz organizatorzy przygotowali także spotkania w grupach. Były one prowadzone przez kleryków z seminarium. Młodzi rozmawiali na temat swojego powołania. – Nie do przecenienia w naszym życiu jest rola doświadczenia. Jeśli ktoś dzieli się sobą, to niejednokrotnie ma to większe znaczenie aniżeli jakieś teoretyczne dywagacje czy lektura najlepszych książek. Książką, którą najchętniej czytamy, jest drugi człowiek. Sądzę, że owo dzielenie jest ubogaceniem obydwu stron. Zarówno tych, którzy swoje powołanie realizują na etapie seminaryjnym, jak i tych, którzy dzielą się pytaniami o swoją przyszłość – powiedział rektor Wyższego Seminarium Diecezji Bydgoskiej, ks. dr Wojciech Szukalski.

Spotkania mają również w sposób duchowy przygotować uczestników do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Australii. Młodzi będą od tej pory spotykać się w każdą drugą sobotę miesiąca przy sanktuarium Ruchu Szensztackiego.W organizację Diecezjalnego Spotkania Młodzieży bardzo mocno zaangażował się Kamil Jankowski, który jest uczniem gimnazjum katolickiego w Bydgoszczy. – To spotkanie wzbudza we mnie ogromną refleksję. Oprócz bycia z rówieśnikami, poznawania innych, mogę się wspólnie modlić. To także okazja do pogłębiania wiary z Bogiem – powiedział.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki