Logo Przewdonik Katolicki

Lekcje o Bożej miłości

Marcin Jarzembowski
Fot.

Uczniowie Liceum oraz Gimnazjum Katolickiego wzięli udział w rekolekcjach, które miały przygotować młodzież do świąt Bożego Narodzenia. Spotkania odbywały się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na bydgoskich Piaskach. Nauki rekolekcyjne, które zorganizowano w trzech turach, głosił prefekt bydgoskich placówek ks. Waldemar Różycki. Naszym duchowym przewodnikiem...

Uczniowie Liceum oraz Gimnazjum Katolickiego wzięli udział w rekolekcjach, które miały przygotować młodzież do świąt Bożego Narodzenia. Spotkania odbywały się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na bydgoskich Piaskach.

Nauki rekolekcyjne, które zorganizowano w trzech turach, głosił prefekt bydgoskich placówek ks. Waldemar Różycki. – Naszym duchowym przewodnikiem podczas wspólnego wyciszenia stał się święty Jan Chrzciciel, który był męczennikiem i przyjacielem Jezusa. Według Pisma Świętego jego pokarmem była szarańcza i miód leśny. Tak jak on próbowaliśmy „wyjść na pustynię” i zastanowić się nad swoim życiem – powiedział. Wśród uczestników rekolekcji znalazł się Dawid Ziółkowski. – Po tych chwilach wyciszenia jestem przekonany, że w sposób owocny wykorzystamy umocnienie duchowe. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach pozwolili nam przeżyć tak piękne chwile – stwierdził.

Podczas rekolekcji zaplanowano pracę w grupach, a do pomocy wykorzystano urządzenia multimedialne. Wszystko po to, aby jak najlepiej trafić do młodych odbiorców. W organizację włączyli się diakoni oraz klerycy Wyższego Seminarium Diecezji Bydgoskiej. Uczestnicy odwiedzili również sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, gdzie spotkali się z siostrami z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Była to okazja, aby głębiej poznać działalność Ruchu Szensztackiego na terenie Polski i diecezji.

Podczas rekolekcji gościem specjalnym był także benedyktyn ojciec Karol Meissner, który spotkał się z uczniami klas licealnych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki