Logo Przewdonik Katolicki

Być jak uczniowie Chrystusa

Marcin Jarzembowski
Fot.

Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej otwiera nowe oddziały i przyjmuje chętnych do działalności w kręgach Kościoła. Jej członkowie, podczas obchodów jubileuszu 10-lecia w parafii św. Jadwigi w Bydgoszczy, zastanawiali się nad nowymi wyzwaniami i formami pracy. Zdaniem asystenta Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ks. kanonika Tomasza Cyla, Akcja skupia w sobie ludzi wielkiego serca...

Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej otwiera nowe oddziały i przyjmuje chętnych do działalności w kręgach Kościoła. Jej członkowie, podczas obchodów jubileuszu 10-lecia w parafii św. Jadwigi w Bydgoszczy, zastanawiali się nad nowymi wyzwaniami i formami pracy.

Zdaniem asystenta Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ks. kanonika Tomasza Cyla, Akcja skupia w sobie ludzi wielkiego serca i głębokiej wiary. Dzięki temu otwiera się przed nią szerokie pole do efektywnego działania. – Są to osoby świeckie, na które zawsze można liczyć. W ostatnim roku bardzo mocno „przyspieszyliśmy”, kładąc także większy nacisk na formację. Mówiąc krótko, nasze struktury wciąż się rozrastają. Zrealizowaliśmy wiele inicjatyw i wciąż myślimy, co robić dalej, aby życie Kościoła było bardziej ożywione – powiedział proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej.

We Mszy Świętej z okazji jubileuszu uczestniczył ks. Krzysztof Panasiuk. Diecezjalny asystent Akcji Katolickiej uważa, że rocznica jest okazją do spojrzenia w przyszłość. – Chcemy zastanowić się nad tym, co mamy dalej czynić. Brakuje nam młodych. Jednak powstają nowe oddziały, które na szczęście zaczynają temu zaprzeczać. Podstawowym zadaniem Akcji Katolickiej jest to, aby jej członkowie byli prawdziwymi świadkami Chrystusa, który daje nadzieję, siły, wizję przyszłości i rozpromienia mroki serc oraz współczesnej rzeczywistości – powiedział kapłan.

Edward Małachowski od dziesięciu lat jest członkiem Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej przy wspólnocie św. Jadwigi, która świętowała swój jubileusz. Pełni w niej funkcję wiceprezesa, jest również członkiem zarządu diecezjalnego. – Zmienia się tylko rzeczywistość. My tkwimy ciągle w tych samych ramach działania. Jeśli ktoś uważa, że jego powołaniem jest działalność w Akcji Katolickiej, to powinien się temu przypatrzeć. Powinien spojrzeć z perspektywy tych dziesięciu lat. Mamy tak żyć, tak działać, tak pracować, aby być uczniami Chrystusa. Z tego wynika cała reszta. Powstała wspólnota, która trwa i chce służyć w Kościele – powiedział.

Obecnie struktury Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej tworzy 14 oddziałów, które zrzeszają ponad dwieście osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki