Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Prawie 5 tys. osób z 21 krajów zgromadziła na Jasnej Górze X Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Pątnicy rozważali posynodalną adhortację Benedykta XVI Sacramentum caritatis i zastanawiali się, jak współczesnemu światu głosić Ewangelię. Ruch powstał w Warszawie w 1985 r. Jednym z jego głównych apostolskich celów jest ewangelizacja rodziny...

» Prawie 5 tys. osób z 21 krajów zgromadziła na Jasnej Górze X Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Pątnicy rozważali posynodalną adhortację Benedykta XVI „Sacramentum caritatis” i zastanawiali się, jak współczesnemu światu głosić Ewangelię. Ruch powstał w Warszawie w 1985 r. Jednym z jego głównych apostolskich celów jest ewangelizacja rodziny i osobista odnowa wewnętrzna. Skupia on 45 tys. osób na całym świecie.

» Kard. Stanisław Dziwisz poświęcił Stację Opieki Medycznej oraz Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych w Krakowie. Placówki są prowadzone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ich otwarcie związane było z przypadającą 15 kwietnia Niedzielą Bożego Miłosierdzia, która jest świętem patronalnym Caritas.

» Bp Antoni Stankiewicz, dziekan Roty Rzymskiej, który sakrę biskupią otrzymał 16 grudnia 2006 r., odprawił w Niedzielę Bożego Miłosierdzia Mszę św. w katedrze w Gorzowie Wielkopolskim. Były to jego biskupie prymicje w rodzinnej diecezji.

» Ks. prof. Marek Starowieyski, wybitny znawca literatury starochrześcijańskiej, został głównym laureatem dorocznej nagrody „Feniks”, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Nagrodzono go „za wytrwałe poszukiwanie w mrokach chrześcijańskiego antyku pereł, dla posiadania których warto oddać wszystko”. Nazwiska wszystkich laureatów ogłoszono podczas uroczystego otwarcia XIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

» „Nasza obecność w kraju a posługa i misja wśród polskich emigrantów” to temat VI Kapituły Krajowej Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Chrystusowcy, którzy spotkali się w Domu Głównym zgromadzenia w Poznaniu, zastanawiali się, jak najlepiej służyć pomocą duszpasterską w Polsce i wśród coraz liczniejszej emigracji. Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej założył w 1932 r. kard. August Hlond, Prymas Polski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki