Logo Przewdonik Katolicki

Szukamy śladów

Marcin Jarzembowski
Fot.

Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej tworzy archiwum świadectw pod nazwą Ślady czasu. Jest ono odpowiedzią na apel Jana Pawła II wystosowany do wiernych 7 czerwca 1999 roku na lotnisku w Bydgoszczy. Do włączenia się w akcję zaproszone są osoby z całej Polski, które chcą napisać o swoich losach w czasie wojny, prześladowaniach przez władze komunistyczne po wojnie, w okresie...

Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej tworzy archiwum świadectw pod nazwą „Ślady czasu”. Jest ono odpowiedzią na apel Jana Pawła II wystosowany do wiernych 7 czerwca 1999 roku na lotnisku w Bydgoszczy. Do włączenia się w akcję zaproszone są osoby z całej Polski, które chcą napisać o swoich losach w czasie wojny, prześladowaniach przez władze komunistyczne po wojnie, w okresie PRL-u, stanu wojennego czy o duchowych nawróceniach.

Dlatego za szczególną powinność naszego pokolenia w Kościele uważam zebranie wszystkich świadectw o tych, którzy oddali życie za Chrystusa. Nasz wiek, nasze stulecie ma swe szczególne martyrologium jeszcze nie w pełni spisane – mówił Ojciec Święty. To wołanie Papieża inspiruje do zachowania pamięci o osobach, które do końca były wierne Bogu. – Musimy te świadectwa spisywać i utrwalać. Zbierzmy to wszystko – zachęca Krystyna Greń z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy kościele Chrystusa Króla w Bydgoszczy.

Teksty są przyjmowane w formie wydruku komputerowego z dołączoną dyskietką (Akcja Katolicka, parafia Chrystusa Króla, ul. Lotników 1, 85-339 Bydgoszcz z dopiskiem „Ślady czasu”). Można je wysyłać również pocztą elektroniczną na adres: sladyczasu@tlen.pl. – Do opracowań można dołączyć obrazy, zdjęcia, dokumenty, a także nagrania filmowe i dźwiękowe. Zachęcamy do tego całe rodziny. Młodsi mogą pomagać dziadkom, rodzicom czy krewnym w spisywaniu tekstów – dodaje Greń.

Archiwum świadectw „Ślady czasu” jest tworzone bez podania terminu końcowego. Fragmenty świadectw będą publikowane w gazecie „Wspólnota”. Organizatorzy nie wykluczają, że z materiałów powstanie także książka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki