Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» Blisko tysiąc maturzystów z terenu diecezji bydgoskiej udało się niedawno na pielgrzymkę do sanktuarium jasnogórskiego. Modlitwie uczniów przewodził biskup Jan Tyrawa. Prosiliśmy Matkę Bożą przede wszystkim o zdanie matury, ale także o zdawanie wszystkich egzaminów życiowych, nie tylko tego z języka polskiego, matematyki czy innych przedmiotów, ale właśnie o to, żeby...

» Blisko tysiąc maturzystów z terenu diecezji bydgoskiej udało się niedawno na pielgrzymkę do sanktuarium jasnogórskiego. Modlitwie uczniów przewodził biskup Jan Tyrawa. – Prosiliśmy Matkę Bożą przede wszystkim o zdanie matury, ale także o zdawanie wszystkich egzaminów życiowych, nie tylko tego z języka polskiego, matematyki czy innych przedmiotów, ale właśnie o to, żeby być dobrym człowiekiem, żeby wszystkie sytuacje, które stawia życie, były przez nas dobrze rozwiązywane, zgodnie z wolą Bożą – powiedział ks. Waldemar Różycki, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

» Wielkie owoce przynosi redakcyjna akcja „Różaniec dla Dobrego Łotra”, w której zbieramy różańce oraz inne dewocjonalia, książki i broszury o tematyce religijnej z przeznaczeniem dla Bractwa Więziennego. Bractwo jest wspólnotą modlitewną, ewangelizującą w środowisku więzień, aresztów, domów poprawczych. Niebawem przedstawimy pierwszy bilans naszej zbiórki. Akcja trwać będzie bezterminowo.

» Na stronie internetowej www.arka.jezuici.pl znajdziemy wszelkie informacje dotyczące bieżącej działalności bydgoskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Arka”.

» W grudniowym programie spotkań Klubu Inteligencji Katolickiej znalazły się m.in.: 12 grudnia – rozważania związane z Katechizmem Kościoła Katolickiego poprowadzi Regina Grochal (godz. 18); 14 grudnia – Msza św. w bydgoskiej katedrze, sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości (godz. 18); 19 grudnia – spotkanie opłatkowe z udziałem biskupa Jana Tyrawy (godz. 19). Zebrania KIK-u odbywają się w lokalu klubowym – Domu Zakonnym Ojców Jezuitów przy placu Kościeleckich w Bydgoszczy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki