Logo Przewdonik Katolicki

Różaniec dla Dobrego Łotra

Adam Gajewski
Fot.

Ta redakcyjna akcja nigdy się nie skończy po tamtej stronie więzienia zawsze ktoś będzie czekał na różaniec Razem z Bractwem Więziennym pragniemy dostrzegać duchowe potrzeby tych, którzy są skazani, ale nie potępieni kobiet i mężczyzn osadzonych w regionalnych zakładach karnych, aresztach. Licząc na wsparcie czytelników, inicjujemy niezwykłą...

Ta redakcyjna akcja nigdy się nie skończy – po „tamtej” stronie więzienia zawsze ktoś będzie czekał na różaniec

Razem z Bractwem Więziennym pragniemy dostrzegać duchowe potrzeby tych, którzy są „skazani, ale nie potępieni” – kobiet i mężczyzn osadzonych w regionalnych zakładach karnych, aresztach. Licząc na wsparcie czytelników, inicjujemy niezwykłą zbiórkę.

Chcemy zbierać różańce, które na modlitewnych spotkaniach Bractwa Więziennego trafią do rąk więźniów podejmujących próbę przemiany. Można w naszej redakcji składać również inne dewocjonalia – zarówno nowe, jak i używane. Wszystkie zostaną przekazane Bractwu. W ewangelizacji więzień (ale także domów poprawczych dla nieletnich) bardzo pomocne są obrazki o tematyce religijnej, krucyfiksy, literatura katolicka w niewielkich, kieszonkowych lub broszurowych wydaniach, Pismo Święte. Symbolem naszej akcji staje się jednak różaniec. Różaniec dla Dobrego Łotra (Do owej ewangelicznej postaci odwołujemy się świadomie. Historia złoczyńcy, który na Golgocie, wobec Chrystusa objawił swoją skruchę, najlepiej chyba ilustruje ogrom Bożej miłości wobec wszystkich błądzących. „Dobry Łotr” to również tytuł jeden z gazetek ewangelizacyjnych rozprowadzanych w zakładach karnych).

Różańce i inne dewocjonalia przeznaczone dla Bractwa Więziennego można przekazywać redakcji „Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej” w dowolny sposób. O postępach nowego dzieła będziemy informować na naszych łamach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki