Logo Przewdonik Katolicki

Mosty miłości

Marcin Jarzembowski
Fot.

Prawie pięćdziesiąt osób ze wspólnot parafialnych w Mostach na Białorusi przyjedzie do Bydgoszczy, aby tutaj spędzić święta Bożego Narodzenia. W akcję pod nazwą Gość w dom zaangażowały się lokalne media, Urząd Miasta oraz Kuria Diecezjalna, która apeluje do mieszkańców, aby przyjęli gości do swoich domów. Chętni powinni w ciągu najbliższych dni zgłosić...

Prawie pięćdziesiąt osób ze wspólnot parafialnych w Mostach na Białorusi przyjedzie do Bydgoszczy, aby tutaj spędzić święta Bożego Narodzenia.

W akcję pod nazwą „Gość w dom” zaangażowały się lokalne media, Urząd Miasta oraz Kuria Diecezjalna, która apeluje do mieszkańców, aby przyjęli gości do swoich domów. Chętni powinni w ciągu najbliższych dni zgłosić się do proboszczów w swoich parafiach lub skontaktować się z redakcją „Przewodnika Katolickiego” w Bydgoszczy.

Mieszkańcy Białorusi przyjadą do Bydgoszczy 20 grudnia. – W imieniu biskupa Jana Tyrawy pragnę zaprosić mieszkańców diecezji do udziału w tej akcji. Chcemy umacniać więzi między Polakami. Jest to nieustanna nauka miłości, która polega na oddychaniu dwoma płucami polskiej historii, tej wschodniej i zachodniej – powiedział szef Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej ks. Wenancjusz Zmuda.

Akcja potrwa do 27 grudnia. Podczas wizyty zaplanowano wycieczki, koncerty, spotkania oraz wieczerzę wigilijną z biskupem Janem Tyrawą.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki