Logo Przewdonik Katolicki

Wirtualny znicz

Marcin Jarzembowski
Fot.

Już po raz drugi w Bydgoszczy zorganizowano akcję Znicz dla Jana Pawła II. Każdy, kto od 1 do 8 listopada odwiedził stronę internetową www.janpawelii.pl, mógł zapalić specjalny znicz dla Ojca Świętego. A wszystko dzięki Duszpasterstwu Akademickiemu Martyria oraz Centrum Kultury Katolickiej Wiatrak. Akcja różniła się od tej przeprowadzonej...

Już po raz drugi w Bydgoszczy zorganizowano akcję „Znicz dla Jana Pawła II”. Każdy, kto od 1 do 8 listopada odwiedził stronę internetową www.janpawelii.pl, mógł zapalić specjalny znicz dla Ojca Świętego. A wszystko dzięki Duszpasterstwu Akademickiemu „Martyria” oraz Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”.

Akcja różniła się od tej przeprowadzonej w ubiegłym roku. – W wymiarze graficznym była bardziej realistyczna. Staraliśmy się, na ile było to możliwe, pomóc tym, którzy noszą w sercu Jana Pawła II, aby choć przez chwilę znaleźli się w podziemiach Bazyliki Watykańskiej, by mogli zobaczyć grób Jana Pawła II – przyznał ks. Krzysztof Buchholz, dyrektor „Wiatraka”.

Jak podkreślił diecezjalny duszpasterz akademicki, zarówno akcja, jak i strona o Papieżu są przykładem wielkiego dobra, jakie można czerpać dzięki łączom internetowym. – Przez najbliższy czas będzie nam towarzyszyła zaduma oraz refleksja. Stojąc nad grobami najbliższych, mogliśmy stanąć również w taki realny sposób nad grobem naszego ukochanego Jana Pawła II. Przy pomocy techniki mogliśmy przeżyć chwilę, która na pewno zaowocuje w łaski.

Każdy, kto zapalił znicz, mógł wpisać swoje imię, nazwisko oraz miasto, z którego pochodził. Ubiegłoroczna akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przez kilka dni stronę www.janpawelii.pl odwiedziło ponad 10 tysięcy osób z całego świata. – Dlatego chcieliśmy ubogacić tegoroczną formę. Wszystko po to, żeby być jeszcze bliżej Watykanu – przyznała administrator strony, Agnieszka Libecka.

Osoby, które weszły pod wskazany adres internetowy i zapaliły znicz, ujrzały grób Ojca Świętego oraz modlitwę o jego rychłą beatyfikację. Po kilkunastosekundowej animacji świeca została dołączona do listy poprzednich odwiedzających.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki