Logo Przewdonik Katolicki

Papieskie WWW

PK
Fot.

Kilka dni po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II Fundacja Wiatrak otrzymała w darze opłaconą domenę internetową: www.JANPAWELII.pl. Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi zajęła się przygotowaniem strony merytorycznie i technicznie. Jej uroczystej premiery dokonał w czasie Dnia Papieskiego 2005 biskup Jan Tyrawa, ordynariusz bydgoski. Jakie pożytki płyną z aktywnej strony...

Kilka dni po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II Fundacja „Wiatrak” otrzymała w darze opłaconą domenę internetową: www.JANPAWELII.pl. Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi zajęła się przygotowaniem strony merytorycznie i technicznie. Jej uroczystej premiery dokonał w czasie Dnia Papieskiego 2005 biskup Jan Tyrawa, ordynariusz bydgoski. Jakie pożytki płyną z aktywnej strony internetowej? Różnorakie. Nie do przecenienia.

W witrynie można zawsze znaleźć przemówienia papieskie, informacje biograficzne, zdjęcia i nagrania. Dodatkowo administratorzy strony przygotowują konkursy i akcje zachęcające internautów do ożywiania myśli i pamięci o Papieżu Polaku. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się co roku pierwszy tydzień listopada, w którym zachęcamy do zapalenia wirtualnego znicza Janowi Pawłowi II. Pojawia się wtedy około 10 000 świeczek z podpisami osób z całego świata. Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację Papieża.

Wszystkie (wirtualne) drogi prowadzą do Rzymu!
Internauci licznie biorą także udział w konkursach zapowiadanych na stronie. Rok temu odpowiadali na hasło: „Ojcze Święty, masz wiadomość”. Potem trwał konkurs: „Rok z Janem Pawłem II” – 118 osób z całej Polski wzięło udział w trwających przez sześć miesięcy eliminacjach. Najlepsi przeszli do ćwierćfinału i zaprezentowali, jak Papież jest obecny w ich regionie i środowisku. Dla półfinalistów przygotowano zadanie apostolskie – dokonać dzieła miłości i dobroci i przesłać potwierdzenie. Niedawno odbył się w Bydgoszczy finał rocznego konkursu. Sześć osób przyjechało do „Wiatraka”, by zmierzyć się w walce o nagrodę główną – wyjazd do Rzymu, do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Na finalistów czekało sześć konkurencji. Wykazywali się wiedzą, własną interpretacją fragmentu „Tryptyku rzymskiego”, przygotowywali „papieski” plakat.

W konkursie zwyciężył Bartłomiej Borowski z Łodzi, drugie miejsce zajęła Beata Jabłonowska-Naumuk z Międzywodzia, a trzecie – Ewa Ramowska z Chełmży. Bartłomiej pojedzie do Rzymu w pierwszym tygodniu listopada!


Jedna z konkurencji – odtwarzanie trasy papieskich pielgrzymek do ojczyzny

Dla każdego coś nowego
Administratorzy strony już przygotowali kolejny konkurs dla internautów. Najpierw odbędą się eliminacje, potem najlepsi zostaną zakwalifikowani do kolejnych etapów. Zapraszamy do udziału! Szczegóły oczywiście na: www.JANPAWELII.pl.

Nadesłała Agnieszka Libecka
Fundacja „Wiatrak”

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki