Logo Przewdonik Katolicki

Chwila dla niepełnosprawnych

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Centrum Kultury Katolickiej Wiatrak organizuje konkurs plastyczny zatytułowany Przestrzeń miłosierdzia. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami fizycznymi, umysłowymi i psychicznymi. Termin nadsyłania prac mija 22 grudnia. Konkurs nawiązuje do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który niejednokrotnie...

Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” organizuje konkurs plastyczny zatytułowany „Przestrzeń miłosierdzia”. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – fizycznymi, umysłowymi i psychicznymi. Termin nadsyłania prac mija 22 grudnia.

Konkurs nawiązuje do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który niejednokrotnie mówił o potrzebie nowej „wyobraźni miłosierdzia”. Organizatorzy powołują się na List apostolski ,,Novo millennio ineunte” z 2000 roku i pielgrzymkę do Polski z sierpnia 2002, której tematem był ,,Bóg Bogaty w Miłosierdzie”. „Pragniemy pobudzić Waszą wyobraźnię, abyście mogli podzielić się z innymi spojrzeniem na współczesną «Przestrzeń miłosierdzia»” – zachęca CKK „Wiatrak”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzebę szerzenia miłosierdzia na świecie, ukazanie skarbów ducha drzemiących w osobach naznaczonych cierpieniem oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu talentu plastycznego. Konkurs ma charakter otwarty. Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne w kategoriach: od 10 do 14 lat, od 15 do 19 lat, od 20 do 25 lat oraz powyżej 25. roku życia. Prace muszą posiadać osobiste godło. Dane personalne (imię, nazwisko, wiek, szkoła lub ośrodek, adres domowy, telefon, rodzaj niepełnosprawności, imię i nazwisko opiekuna) należy umieścić w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem. Należy także załączyć krótką notatkę zawierającą uzasadnienie dotyczące wyboru symboli, kolorów i układu kompozycyjnego (w przypadku abstrakcji) lub innych elementów zawartych w pracy.

Nieoprawione prace w formacie od A3 do A0 można wykonywać dowolną techniką – dopuszczalne jest malarstwo, rysunek, grafika lub techniki mieszane. Prace można wysyłać na adres: CKK „Wiatrak” ul. Bołtucia 5, 85-796 Bydgoszcz.

Termin nadsyłania prac mija 22 grudnia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 27 stycznia 2007 roku. W każdej kategorii wiekowej zostanie przyznana jedna nagroda główna, chociaż organizator przewiduje również przyznanie nagród specjalnych i wyróżnień.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki