Logo Przewdonik Katolicki

Komiks o Ślubach Jasnogórskich

Marcin Jarzembowski
Fot.

Z okazji 50-lecia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego Centrum Kultury Katolickiej Wiatrak ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na komiks pod hasłem Historia złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego 26 sierpnia 1956 roku. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy z uczestników może przesłać tylko jedną...

Z okazji 50-lecia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na komiks pod hasłem „Historia złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego 26 sierpnia 1956 roku”. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

• Każdy z uczestników może przesłać tylko jedną pracę konkursową, która powinna zawierać maksymalnie 10 stron w formacie A4 lub A3.

• Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz w kategorii specjalnej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

• Każda praca musi być podpisana pismem drukowanym i zawierać: imię i nazwisko autora, dokładny adres i telefon domowy lub adres i telefon szkoły (placówki), którą reprezentuje, oraz imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna prowadzącego.

• Komiksy należy wysyłać na adres: Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”, ul. Bołtucia 5, 85-791 Bydgoszcz, z dopiskiem: Konkurs plastyczny”.

• Termin przyjmowania prac upływa 31 października 2006 roku. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji.

• Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 1 grudnia w siedzibie CKK „Wiatrak”.

Organizatorzy zwracają się do nauczycieli i wychowawców z prośbą o przybliżenie podopiecznym osoby Prymasa Stefana Wyszyńskiego i okoliczności powstania Ślubów Jasnogórskich. Zdaniem ordynariusza diecezji bydgoskiej, ten akt zawierzenia jest ciągle ważnym punktem odniesienia, wobec którego powinniśmy kształtować życie duchowe i społeczne. – W świecie ducha postęp dokonuje się przez wierność – nieustanny powrót do tego, co było na początku. A na początku były właśnie Śluby – czyli określenie pewnego wzorca, ale nie w sensie niezmiennej Ewangelii, tylko konkretnych wytycznych na czas komunizmu, a także późniejszych przemian – podkreśla bp Jan Tyrawa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki