Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski, PK
Fot.

W bydgoskim kościele Ojców Jezuitów 18 września młodzież modliła się do św. Stanisława Kostki. Spotkanie zbiegło się z pierwszą rocznicą poświęcenia nowego obrazu oraz odnowieniem i przybyciem relikwii świętego do kościoła przy placu Kościeleckich. Stanisław Kostka, który wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, jest dzisiaj patronem Polski i patronem młodych. Spotkania ku...

» W bydgoskim kościele Ojców Jezuitów 18 września młodzież modliła się do św. Stanisława Kostki. Spotkanie zbiegło się z pierwszą rocznicą poświęcenia nowego obrazu oraz odnowieniem i przybyciem relikwii świętego do kościoła przy placu Kościeleckich. Stanisław Kostka, który wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, jest dzisiaj patronem Polski i patronem młodych. Spotkania ku czci świętego zostały zainicjowane w ubiegłym roku.

» Na Jasnej Górze 23 i 24 września odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło: „Rodzina Bogiem silna – nadzieją ładu społecznego”. W programie zaplanowano jesienną sesję diecezjalnych duszpasterzy rodzin oraz spotkanie doradców życia rodzinnego. W organizację ogólnopolskiego spotkania silnie zaangażowana była diecezja bydgoska. Krótka relacja z pielgrzymki w kolejnym numerze PK.

» Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w intencji dzieci utraconych oraz ich rodziców. Msza św. zostanie odprawiona 15 października o godz. 18 w kościele pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

» W bydgoskiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego odbywają się spotkania przygotowujące narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Są one prowadzone przez osoby świeckie. W programie zaplanowano zajęcia z lekarzem, psychologiem oraz kapłanem. Więcej informacji pod numerem telefonu 052-345-36-71. Spotkania odbywają się w czwartki od 18.30 do 20.

» 16 września, już po raz dziewiąty, do Potulic przybyli z miejscowości naszego regionu i z Niemiec dawni więźniowie tutejszego miejsca kaźni. W latach hitlerowskiej okupacji oraz w okresie stalinowskim funkcjonowały tutaj kolejno dwa ciężkie obozy karne. Gehenny niewoli i terroru zaznali tu najpierw Polacy, Żydzi, Rosjanie, potem zaś Niemcy. Niełatwe spotkania potulickie są jednym z ogniw historycznego dialogu polsko-niemieckiego, krokiem ku pojednaniu, zrozumieniu i wybaczeniu win. Mają one również swój wymiar ekumeniczny. Na łamach naszego tygodnika zamieścimy niebawem rozmowę z ks. dr. Wojciechem Neclem TChr, proboszczem miejscowej parafii, jednym z duchowych opiekunów środowiska byłych więźniów Potulic.

» Wszystkich sympatyków Klubu Inteligencji Katolickiej zapraszamy 7 października na specjalne, jubileuszowe, modlitewno-dyskusyjne spotkanie z okazji 25-lecia założenia bydgoskiego koła KIK. Mszę św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (plac Kościeleckich 7 w Bydgoszczy) sprawować będzie biskup Jan Tyrawa. Początek Eucharystii – godzina 11.

» Ostatni w tym roku cykl duchowych przygotowań do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych rozpoczął się w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki