Logo Przewdonik Katolicki

Rocznica poświęcenia katedry

Marcin Jarzembowski
Fot.

Po raz pierwszy wierni z całej diecezji wraz z duchowieństwem zebrali się (31 sierpnia) na wspólnej modlitwie z okazji rocznicy poświęcenia katedry, która jest najstarszą świątynią w Bydgoszczy. Uroczystościom przewodniczył bp Jan Tyrawa. Według starych zapisów, kościół św. Marcina i Mikołaja, a zarazem sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości był konsekrowany w 1502 roku podczas...

Po raz pierwszy wierni z całej diecezji wraz z duchowieństwem zebrali się (31 sierpnia) na wspólnej modlitwie z okazji rocznicy poświęcenia katedry, która jest najstarszą świątynią w Bydgoszczy. Uroczystościom przewodniczył bp Jan Tyrawa. Według starych zapisów, kościół św. Marcina i Mikołaja, a zarazem sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości był konsekrowany w 1502 roku podczas wspomnienia św. Bartłomieja.

Biskup Tyrawa prosił wiernych, aby modlili się o owocne spełnianie misji, dla której został stworzony Kościół w Bydgoszczy. – Gromadząc się, chcemy budować lokalny Kościół w całej diecezji. Obchodzimy tę uroczystość po raz pierwszy. Chcemy zapraszać wszystkich mieszkańców, aby jeszcze bardziej się integrować. Jesteśmy tutaj po to, aby wypraszać łaski dla świeckich i duchownych, którzy są w taki czy inny sposób odpowiedzialni za tę wspólnotę – mówił ordynariusz. Hierarcha zaznaczył, że każda świątynia ma do spełnienia specjalną misję. – Kościół został ustanowiony po to, aby stworzyć tę przestrzeń, w której człowiek ma możliwość spotkać się z Bogiem – podkreślił biskup.

Do katedry przyjechali kapłani oraz wierni m.in. z dekanatów fordońskiego, nakielskiego oraz złotowskiego, które były wizytowane w ubiegłym roku przez biskupa ordynariusza.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki