W czwartkowe popołudnie, 8 czerwca, na pomniku Poznańskiego Czerwca ’56 umieszczono napis „O Boga”. O uzupełnienie dotychczasowego napisu: „Za wolność prawo i chleb” już przed kilkoma miesiącami zwrócił się do władz miasta Poznania oraz Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.
Dzięki uzupełnieniu napisu na monumencie o słowa „O Boga”, po 50 latach oddana została pełna prawda o istocie protestu poznaniaków – pierwszego po II wojnie światowej buntu przeciwko komunistycznej dyktaturze. Obok ideałów humanistycznych i ekonomicznych, zawierających się w wołaniu „Za wolność, prawo i chleb”, podczas robotniczej, a później ogólnomiejskiej demonstracji domagano się także uwzględnienia w życiu publicznym wartości religijnych. Na dzisiejszym placu Mickiewicza i w innych rejonach miasta rozległy się w poznański „Czarny Czwartek” żądania religii w szkołach, wypuszczenia z więzienia Prymasa Wyszyńskiego. Demonstranci krzyczeli także: „Chcemy Boga” oraz śpiewali pieśni religijne: „Serdeczna Matko”, „My chcemy Boga”, „Boże coś Polskę”. Świadectwem tych wydarzeń są zapisy w licznych opracowaniach naukowych, m.in. w publikacji na temat Czerwca autorstwa prof. Edmunda Makowskiego, a także wspomnienia uczestników powstania poznańskiego, nadesłane na rozstrzygnięty właśnie konkurs „Widziałem Powstanie”, zorganizowany przez „Przewodnik Katolicki”. Wątek ten, obok wielu innych, znalazł się również w obszernej monografii dotyczącej Czerwca, napisanej pod redakcją bp. Marka Jędraszewskiego, a obecnie przygotowywanej do druku.
Poza uzupełnieniem napisu na pomniku, przed Poznańskimi Krzyżami stanie też tablica w miejscu, gdzie w 1997 r. modlił się za ofiary czerwcowych wydarzeń ‘56 Papież Jan Paweł II.