Logo Przewdonik Katolicki

Pozostał z nami

s. Janina Sabat USJK
Fot.

Minął rok od odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Pozostał z nami, choć w innym wymiarze. Po roku nastał czas nowej zadumy i głębszej refleksji. Wracają słowa: Módlcie się za mnie za życia i po mojej śmierci. Wracają słowa, obrazy i całe papieskie przesłanie! Wraca poczucie, że trzeba nam jeszcze uważniej pochylić się nad tym, co do nas mówił, na co wskazywał,...

Minął rok od odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Pozostał z nami, choć w innym wymiarze. Po roku nastał czas nowej zadumy i głębszej refleksji. Wracają słowa: „Módlcie się za mnie za życia i po mojej śmierci”. Wracają słowa, obrazy i całe papieskie przesłanie! Wraca poczucie, że trzeba nam jeszcze uważniej pochylić się nad tym, co do nas mówił, na co wskazywał, przed czym ostrzegał, o czym świadczył do końca swych dni, do ostatnich chwil ziemskiego życia.

Drugi kwietnia 2006 r. okazał się dniem wielkiego spotkania z Janem Pawłem II, dniem pogłębionej modlitwy i refleksji. W parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i uroczystym Apelu Jasnogórskim, odbyło się czuwanie przy pomniku Jana Pawła II, o którym proboszcz, ks. kan. Jan Witkowski powiedział, że jest symbolem stałej bliskości, obecności wśród nas Ojca Świętego.

Przyszli starsi i najmłodsi parafianie, przybyły całe rodziny. Nie zabrakło uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Katolickich. Zapłonęło wiele zniczy. Zrodziła się nadzieja, że przesłanie Papieża Jana Pawła II będzie w nas wzrastało, będzie budziło sumienia i owocowało teraz i w przyszłości.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki