Logo Przewdonik Katolicki

Pamiętamy, dziękujemy

ks. Andrzej Tomalak
Fot.

Tak jak większość Polaków (i nie tylko Polaków), również wierni z parafii Przemienienia Pańskiego w Babiaku uczcili dzień pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Oddając hołd jego pamięci, dali świadectwo swojej miłości i wdzięczności dla Papieża Polaka. Uroczyste obchody rocznicowe rozpoczęły się w parafii 2 kwietnia, o godz. 11.30, uroczystą Mszą św. w intencji...

Tak jak większość Polaków (i nie tylko Polaków), również wierni z parafii Przemienienia Pańskiego w Babiaku uczcili dzień pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Oddając hołd jego pamięci, dali świadectwo swojej miłości i wdzięczności dla Papieża Polaka.

Uroczyste obchody rocznicowe rozpoczęły się w parafii 2 kwietnia, o godz. 11.30, uroczystą Mszą św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, sprawowaną przez proboszcza, ks. kan. Zenona Karduszewskiego. We wprowadzeniu do liturgii powiedział on, że choć Jan Paweł II odszedł z tego świata, pozostał z nami, jest w naszych sercach; wierzymy, że patrzy na nas z nieba i wyprasza niezliczone łaski. Uroczyste dziękczynienie Bogu za życie i pontyfikat Jana Pawła II uświetnił śpiew miejscowego chóru „Dominanta”.

W Godzinie Miłosierdzia, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i przy bardzo licznym udziale wiernych, członkowie parafialnej grupy modlitewnej poprowadzili adorację, na którą złożyły się Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec. Ostatnim punktem programu obchodów rocznicowych było wspólne czuwanie, rozpoczęte o godz. 21 Apelem Jasnogórskim; rozważania stanowiły fragmenty przemówień i testamentu Jana Pawła II. Następnie młodzież gimnazjalna, przygotowana przez niżej podpisanego katechetę, przedstawiła montaż słowno-muzyczny pt. „Pokolenie JPII – w hołdzie «swojemu» Papieżowi”. Czuwanie zakończyło się w godzinie śmierci Papieża wspólnym odśpiewaniem tak lubianej przez niego „Barki” oraz zapaleniem zniczy pamięci.

Tak upłynął dzień pierwszej rocznicy śmierci Ojca Świętego. Był wspaniałą okazją do zamanifestowania naszej miłości, przywiązania i pamięci o największym z synów polskiej ziemi. Parafianie z Babiaka jak zwykle nie zawiedli.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki