Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

Adam Suwart, PK
Fot.

"Solidarność" dała światu iskrę, od której wszystko się zaczęło i to zdarzyło się właśnie tutaj. Ta nazwa jest zupełnie uniwersalna i w moim rozumieniu dała światu projekt na XXI wiek - Jean Michel Jarre dla "Głosu Wielkopolskiego" podczas swojego pobytu w Polsce z okazji 25. rocznicy powstania "Solidarności". Gdyby nie było "Solidarności", Gorbaczow miałby większe szanse...

"Solidarność" dała światu iskrę, od której wszystko się zaczęło i to zdarzyło się właśnie tutaj. Ta nazwa jest zupełnie uniwersalna i w moim rozumieniu dała światu projekt na XXI wiek - Jean Michel Jarre dla "Głosu Wielkopolskiego" podczas swojego pobytu w Polsce z okazji 25. rocznicy powstania "Solidarności".

Gdyby nie było "Solidarności", Gorbaczow miałby większe szanse na wydłużenie życia systemu komunistycznego. Oczywiście komunizm był skazany na zagładę. Bez "Solidarności" trwałby jednak dłużej i inaczej się skończył - brytyjski historyk Norman Davies.

Polska musi koniecznie być obecna w poszerzonym dodatkowo o Wielką Brytanię kwartecie kierowniczym Unii Europejskiej. Nowoczesna Europa nie ogranicza się do Europy Zachodniej - napisał Wolfgang Gerhardt w programowym artykule dotyczącym zasad niemieckiej polityki zagranicznej. Polityk FDP uważany jest za jednego z najpoważniejszych kandydatów na stanowisko ministra spraw zagranicznych Niemiec, w przypadku wygranej chadeków (CDU/CSU) i liberałów (FDP) w jesiennych wyborach parlamentarnych.

opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki