Logo Przewdonik Katolicki

Postęp i jego ofiary

Michał Szułdrzyński
fot. Magdalena Książek

Jestem wdzięczny działaczom Wiosny Roberta Biedronia za to, że powiedzieli wprost, że edukację seksualną trzeba wprowadzić nawet wbrew woli rodziców. Pokazali bowiem swoje totalitarne oblicze

Po latach udawania postępowa lewica postanowiła odsłonić karty. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przyznał w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, że środowiskom LGBT nie chodzi wyłącznie o tolerancję – prawdziwym celem jest oswojenie Polaków z tematyką związków jednopłciowych, następnie wprowadzenie instytucji małżeństwa homoseksualnego z prawem do adopcji dzieci. Z kolei partia Roberta Biedronia przyznała, że nie tylko chce, jak najwcześniej wprowadzać edukację seksualną dzieci, ale że zamierza to robić nawet wówczas, gdy nie zgodzą się na to rodzice. Innymi słowy edukacja seksualna ma być obowiązkowa.
Zwolennicy takiego rozwiązania kiwają głowami, mówiąc, że to świetny krok, przecież szczepienia również są obowiązkowe i rodzicom mogą grozić kary za to, że swoich dzieci nie zaszczepią. Ale to porównanie jest nietrafione. Szczepionki bowiem rzadko są przedmiotem etycznych kontrowersji. Wiedza naukowa w przypadku szczepionek jest jednoznaczna. Problemem z edukacją seksualną jest to, że wcale nie opiera się ona na wiedzy naukowej, a raczej nie tylko na wiedzy naukowej. Sfera ludzkiej seksualności jest bowiem bardzo mocno związana z etyką. Ba, nawet twierdzenie, że seksualność nie ma żadnego związku z moralnością, samo jest twierdzeniem moralnym. Gdy więc lewica mówi, że chce wprowadzać obowiązkową edukację seksualną, to znaczy, że nie chce przekazywać wiedzy, ale chce przekazać pewien światopogląd (mówiący w skrócie, że seks to jedynie źródło przyjemności, a jedynym czego robić nie wolno, to drugiego do niego zmuszać – wszystko inne jest dobre).
Oderwanie seksualności od etyki jest przy okazji najprostszym sposobem na uderzenie w rodzinę i to na dwa sposoby. Po pierwsze, wszędzie tam, gdzie jest największa rozwiązłość seksualna, najmniej trwałe są związki, a rodziny w szczególności. Po drugie zaś, zmuszanie dzieci do lekcji edukacji seksualnej wbrew rodzicom podważa władzę rodzicielską i prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.
Dlatego na swój sposób jestem działaczom Wiosny Roberta Biedronia wdzięczny za to, że powiedzieli wprost, że edukację seksualną trzeba wprowadzić nawet wbrew woli rodziców. Pokazują bowiem swoje totalitarne oblicze. Przesada? Nie, bo każdy system totalitarny wiedział, że jego największym wrogiem były rodziny. To rodzina formuje nasz kręgosłup moralny, rodzina wychowuje nas do odpowiedzialności, altruizmu, w rodzinie odbywa się pierwsza socjalizacja. Jeśli chcesz ludzi indoktrynować, zabierz dzieci rodzicom, a będziesz miał znacznie ułatwione zadanie. Dlatego systemy totalitarne chciały zabrać dzieci na wychowanie państwowe. I też dlatego polska konstytucja gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Ale jak widać, lewica uważa, że postęp jest tak ważny, że trzeba go wdrażać na siłę, nawet wbrew woli rodziców. Postęp wymaga ofiar, a rodzina na ofiarę postępu nadaje się wyśmienicie. Tolerancja jest owszem ważna, ale dla przeciwników postępu tolerancji nie będzie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 • awatar
  gaska
  29.03.2019 r., godz. 08:59

  Religia w polskiej szkole jest obowiazkowa i przekazuje nie wiedze, a ultrakonserwatywny swiatopoglad sprzeczny w wielu punktach z wiedza naukowa. Jest to "system totalitarny" w ktorym biora udzial zarowno prawicowi publicysci popierajac ten stan rzeczy jak i ksieza kosciola katolickiwgo wyciagajacy w ten sposob dodatkowe dochody ze wspolnej kasy wszystkich obywateli.

 • awatar
  Sławomir Antczak
  28.03.2019 r., godz. 21:07

  Panie Szułdrzyński ! LGBT promuje nie tylko partia Wiosna... i Paweł Rabiej. Dlaczego nie umie Pan nazwać po raz kolejny rzeczy "po imieniu" ? Są znacznie więksi gracze w tym temacie... Mam podpowiedzieć ?

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki