Logo Przewdonik Katolicki

Teatr na miarę XXI wieku

Małgorzata Szewczyk
Fot.

Świątynia Opatrzności Bożej będzie otwarta dla wiernych za niespełna trzy lata. Ale w jej podziemiach już dziś można obejrzeć Ruchomy Teatr XXI Wieku dla dzieci. Jedyny tego rodzaju teatr w Europie.

Jak opowiedzieć widzom niemal 1050 lat zawiłej historii Polski i roli Bożej Opatrzności w dziejach naszego narodu w prosty i przystępny sposób, by zrozumiały ją nawet przedszkolaki? Czy spektakl teatralny może być jeszcze interesujący dla kilku- czy kilkunastolatka, nieraz posługującego się zdobyczami współczesnej techniki lepiej niż jego rodzice, nie wspominając o dziadkach? Oczywiście, że może, pod warunkiem że jego twórcy umiejętnie połączą tradycyjną formę przekazu teatralnego z nowoczesną, audiowizualną formą, a wówczas opowieść o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski i Bożej opiece nad naszą ojczyzną będą z zainteresowaniem oglądać dzieci w każdym wieku, ba, nawet całe rodziny. Choć Ruchomy Teatr XXI Wieku działa zaledwie od kilku miesięcy, niezwykły, oryginalny spektakl obejrzało już około 1200 osób.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki