Logo Przewdonik Katolicki

Błogosławiona obecność

Barbara Sawic
Fot.

Sprowadzenie do kościoła św. Bogumiła w Kole relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II należy do najważniejszych wydarzeń duchowych i religijnych w dziejach tej parafii.Wprowadzone do świątyni jeszcze przed liturgicznym wspomnieniem św. Faustyny i wspomnieniem św. Jana Pawła II, zostały godnie przyjęte także w ludzkich sercach.

Sprowadzenie do kościoła św. Bogumiła w Kole relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II należy do najważniejszych wydarzeń duchowych i religijnych w dziejach tej parafii.  Wprowadzone do świątyni jeszcze przed liturgicznym wspomnieniem św. Faustyny i wspomnieniem św. Jana Pawła II, zostały godnie przyjęte także w ludzkich sercach.  

Inicjatorem sprowadzenia relikwii jest proboszcz parafii ks. Piotr Pawlak. Działając za zgodą biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa, przystąpił on do działania, zwracając się z odpowiednią prośbą do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach i do Kurii Metropolitalnej Krakowskiej – sekretariatu kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego. 20 września grupa wiernych z parafii św. Bogumiła, z księdzem proboszczem na czele, udała się w pielgrzymce autokarowej do Łagiewnik i Krakowa na uroczystości związane z przekazaniem relikwii. W gronie pielgrzymów – przedstawiciele parafialnych wspólnot modlitewnych, nadzwyczajni szafarze Komunii św., organista, ministranci i bielanki.

Podczas Mszy św. w sanktuarium łagiewnickim relikwie św. Faustyny (pierwszego stopnia, cząstka kości ręki świętej) przekazała księdzu proboszczowi s. Ignacja Bazan ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która od 2003 r. jest kustoszem relikwii św. Faustyny. Podczas spotkania modlitewnego w kaplicy arcybiskupów krakowskich kroplę krwi św. Jana Pawła II (relikwie pierwszego stopnia), w imieniu kard. Stanisława Dziwisza, kustosza relikwii, przekazały kolskiej parafii  siostry sercanki  (Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego).

Wprowadzenie relikwii do kościoła św. Bogumiła w Kole odbyło się w niedzielę 21 września. Wierni oddawali im hołd także po każdej Mszy św., poprzez ucałowanie. Cześć oddawana relikwiom należy do sakramentaliów Kościoła, które współtworzą atmosferę wiary koniecznej w drodze do zbawienia. W życiu potrzebujemy znaków, które wskazują nam drogę i mówią o Bogu. Powszechna jest wiara, że św. Faustyna i św. Jan Paweł II, a z nimi św. Ojciec Pio – obecni w kościele w znaku swych relikwii – wyproszą Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski parafii, miastu i jego okolicom.

Święci pomagają nam słyszeć głos Boga. Obyśmy wszyscy, naśladując ich, z ufnością powierzali Mu swoje życie, wzrastali w gorliwości, modląc się i wiodąc chrześcijańskie życie.  

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki