Logo Przewdonik Katolicki

Ku czci św. Bogumiła

Michał Chojnacki
Fot.

Pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa, 10 czerwca obchodzono w par. Trójcy Świętej w Dobrowie uroczystość odpustową ku czci św. Bogumiła. Przypomnijmy: na mocy dekretu ks. bp. Meringa z 28 grudnia 2006 r. parafia w Dobrowie otrzymała tytuł diecezjalnego sanktuarium św. Bogumiła. W procesji z relikwiami św. Bogumiła od sanktuarium do Pustelni miejsca,...

Pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa, 10 czerwca obchodzono w par. Trójcy Świętej w Dobrowie uroczystość odpustową ku czci św. Bogumiła. Przypomnijmy: na mocy dekretu ks. bp. Meringa z 28 grudnia 2006 r. parafia w Dobrowie otrzymała tytuł diecezjalnego sanktuarium św. Bogumiła.

W procesji z relikwiami św. Bogumiła od sanktuarium do Pustelni – miejsca, w którym przebywał ów święty, z pasterzem diecezji szli liczni wierni świeccy i kapłani – w ich liczbie m.in. wikariusz biskupi na rejon koniński i proboszcz par. św. Maksymiliana Kolbego w Koninie ks. prał. Wojciech Kochański, proboszcz par. Uniejów ks. prał. Stanisław Janik, proboszczowie parafii kolskich: Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kan. Józef Wronkiewicz i św. Bogumiła ks. Piotr Pawlak. Relikwiarz nieśli strażacy z Ruszkowa i ks. Pawlak. Obecne były asysty z Dobrowa, Uniejowa i par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Grała strażacka orkiestra dęta z Kościelca.

Przed koncelebrowaną Eucharystią, której w Pustelni przewodniczył ks. bp Mering, słowo powitalne wygłosił proboszcz par. Dobrów ks. kan. Andrzej Kaczmarek. W homilii pasterz dokonał refleksji na kanwie czytań mszalnych, a następnie odniósł się do postaci św. Bogumiła, ukazując go jako uniwersalny wzór osobowy, wzór oddania najwyższym wartościom.

Po Mszy św. wierni powrócili do kościoła w Dobrowie, gdzie otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki