Logo Przewdonik Katolicki

Mali katolicy w dziczy

Bogna Białecka
Fot.

Jak wychowywać dzieci w czasach, gdy dominującą wartością wydaje się hołdowanie egoizmowi przez rodziców kształtujących chłopców na zapatrzonych w siebie piotrusiów panów i dziewczynki pod hasłem jestem tego warta?

Jak wychowywać dzieci w czasach, gdy dominującą wartością wydaje się hołdowanie egoizmowi przez rodziców kształtujących chłopców na zapatrzonych w siebie piotrusiów panów i dziewczynki pod hasłem „jestem tego warta”?

„Mam kilkoro dzieci w różnym wieku, chodzą do różnych szkół. Od kilku lat widzę ogromną przepaść w wychowaniu jedynaków lub parek w domach bez wartości katolickich, a dziećmi z domów, gdzie wiara jest żywa. Owszem, zawsze był ten podział, jednak wartości w przeciętnej polskiej rodzinie były na innym poziomie. Staramy się wychować dzieci na osoby ofiarne, pracowite i pełne współczucia, lecz w szkole stykają się z całą rzeszą dzieci skupionych na sobie, chłopców «piotrusiów panów» i dziewczynek «jestem tego warta». W tym momencie nasze dzieci są nie tylko bezczelnie wykorzystywane i wyśmiewane, ale mają wątpliwości natury egzystencjalnej – że jesteśmy dziwni, bo inni dbają tylko o siebie” – list takiej treści otrzymałam od czytelniczki o imieniu Iga. Pozwolę sobie odpowiedzieć na ten list na łamach tygodnika, ponieważ sprawa dotyczy wielu z nas, jeśli nie każdego. 

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki