Logo Przewdonik Katolicki

Dziękczynienie za świętego papieża

Barbara Sawic
Fot.

Jak Polska długa i szeroka odbywały się i nadal odbywają uroczystości dziękczynienia Bogu za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II. Obchodom w parafii Ducha Świętego we Włocławku-Michelinie przewodniczył i homilię podczas Mszy św. wygłosił biskup diecezjalny Wiesław Alojzy Mering.

Jak poinformował redakcję „Ładu Bożego” ks. Robert Kaczmarek, wikariusz parafii Ducha Świętego, uroczystość parafialna odbyła się 30 kwietnia. Proboszcz ks. kanonik Dionizy Lewandowski powitał pasterza diecezji, kanclerza Kurii Włocławskiej ks. prałata Artura Niemirę, duchowieństwo dekanatu włocławskiego drugiego z dziekanem ks. prałatem Kazimierzem Grabowskim na czele, ks. prałata Stanisława Waszczyńskiego,  emerytowanego proboszcza parafii katedralnej i kustosza katedry oraz parafian, gości i chór „Canto” Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.

W homilii ks. bp Mering wskazał na aspekty życia Jana Pawła II, które stały się znakiem jego świętości. Odwołał się do kart historii Kościoła, kiedy to na Stolicy Piotrowej zasiadał papież Jan Paweł II; do czasów, w których niestrudzenie głosił Boga ludziom. Odwołując się do uroczystości kanonizacyjnej w Rzymie, zwłaszcza do homilii papieża Franciszka i homilii kard. Angelo Comastriego (podczas Mszy św. dziękczynnej za kanonizację), pasterz diecezji ukazał św. Jana Pawła II jako człowieka głębokiej wiary, papieża rodziny, obrońcę życia i orędownika pokoju. Po Komunii św. zebrani wysłuchali wiersza pt. Kanonizacja w autorskiej interpretacji Barbary Bromont-Sławińskiej. Następnie uczestniczyli w miłej uroczystości składania życzeń ks. bp. Meringowi, który niedawno obchodził rocznicę święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej.

W drugiej części uroczystości, na prośbę ks. proboszcza Dionizego Lewandowskiego, ksiądz biskup w obecności duchowieństwa i wiernych świeckich dokonał obrzędu błogosławieństwa dzwonu Franciszek i pomnika św. Jana Pawła II. Ufundowali je dobrodzieje parafii. Po wspólnej modlitwie zapalono przy pomniku znicze pamięci i odśpiewano Barkę.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki