Logo Przewdonik Katolicki

Matka hojnych łask

Marcin Jarzembowski
Fot.

Wyjątkowy charakter miała tegoroczna XXV jubileuszowa pielgrzymka z bydgoskiej katedry sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Jej uczestnikom towarzyszyło hasło Maryjo, Szensztat dziękuje!.

Wyjątkowy charakter miała tegoroczna XXV jubileuszowa pielgrzymka z bydgoskiej katedry sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Jej uczestnikom towarzyszyło hasło „Maryjo, Szensztat dziękuje!”.

Modlitewna wędrówka odbywała się w Roku Jubileuszowym – stulecia Ruchu Szensztackiego.

 

Sanktuarium ciszy

– Inicjatywa pielgrzymowania do tego miejsca wyrosła z wielkiego pragnienia całej Rodziny Szensztackiej, by na bydgoskiej ziemi powstało sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Pragnienie to ziściło się po latach wytrwałego pielgrzymowania, nieustannej modlitwy, składania w tej intencji duchowych ofiar – powiedziała s. M. Adriana Majnusz.

I tak dzięki wiernej i ofiarnej miłości członków Ruchu Szensztackiego do Maryi oraz hojności wielu ludzi dobrej woli, sanktuarium Zawierzenia od trzynastu lat stoi na bydgoskich Piaskach. – Matka Boża wysłuchała próśb i zamieszkała w niewielkiej kapliczce otoczonej lasami. Czeka na każdego pielgrzyma, chcąc obdarowywać obficie swymi łaskami. Trudno słowami wyrazić wdzięczność za wszystko, czego w ciągu tych lat Maryja dokonała i stale to czyni w sercach ludzi tu przybywających. Za niezliczone dary, których udziela modlącym się, za duchowy rozwój wspólnot szensztackich, skupionych przy sanktuarium. Także za powstanie domu, z którego korzystać mogą nie tylko członkowie Ruchu Szensztackiego, ale wiele innych wspólnot – dodała s. Majnusz.

 

Wspólnota życia i miłości

Pielgrzymi z radością powtarzali słowa „Maryjo, Szensztat dziękuje!”. Bo jak podkreślali, mają za co dziękować. – Jak co roku nieśliśmy wiele różnych osobistych i wspólnotowych intencji, śpiewając i manifestując radość z tego, że jesteśmy jedną wielką Bożą Rodziną. W modlitwie różańcowej dziękowaliśmy za 100 lat istnienia Ruchu Szensztackiego i 50 lat polskiej prowincji Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Również za 25 lat życia w Przymierzu Miłości wielu par małżeńskich, które obchodzą obecnie swój jubileusz. Także za jubileuszową majową pielgrzymkę i niedawną kanonizację św. Jana Pawła II – powiedziała Violetta Wilandt.

Pątniczka dodała, że rozważając tajemnice światła, wszyscy słuchali słów, które św. Jan Paweł II wypowiedział do członków Ruchu Szensztackiego, zachęcając ich do pielęgnowania prawdziwej maryjnej pobożności. Do naśladowania Chrystusa i dawania świadectwa, do umiłowania Eucharystii, do uczynienia swoich rodzin wspólnotami życia i miłości. – Każdy z nas, patrząc na własne życie, odkrywał jeszcze więcej powodów do wdzięczności Bogu i Maryi za wiele łask i darów, jakimi jesteśmy obsypywani każdego dnia. Maryjo, Szensztat dziękuje! Maryjo, ja Tobie dziękuję! – dodała.

Po kilkugodzinnym marszu u tronu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej wszyscy uczestniczyli w  uroczystej Eucharystii. Po niej był czas radowania się z bycia w tej wyjątkowej Wspólnocie. – Nasze dzieci po raz pierwszy brały udział w pielgrzymce, jadąc wózkiem i mając zaledwie dwa miesiące. Trud pielgrzymowania na pewno się opłaci, dlatego już teraz zachęcamy do udziału całe rodziny. Matka Boża potrafi odwdzięczyć się hojnie potrzebnymi łaskami, jak choćby wzmocnieniem więzi małżeńskiej, pomocą w wychowywaniu dzieci, darem pracy – powiedzieli Justyna i Maciej Bizior z grupy młodych małżeństw.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki