Logo Przewdonik Katolicki

Ostateczne odstępstwo Europy

Tomasz P. Terlikowski
Fot.

Ostateczne odstępstwo Europy od jej własnych korzeni i odejście od Boga dokonuje się na naszych oczach. Stary Kontynent jest jak pociąg, który zmierza ku przepaści i nic nie może go już zatrzymać. A kierujący nim jeszcze pokrzykują, żeby maszynista dodał gazu.

A maszyniści (bo trudno mówić o jednym) dorzucają węgla do pieca i rozpędzają pociąg jeszcze bardziej, kierując go ku coraz lepiej widocznej przepaści. I coraz mniej jest ludzi, chodzi tu przede wszystkim o tych, którzy mają jakąkolwiek władzę, którzy mają odwagę powiedzieć "stop". Gdy w Wielkiej Brytanii parlament uchwalił ustawę wprowadzającą pseudomałżeństwa gejowskie do systemu prawnego, wielu miało nadzieję, że królowa Elżbieta II, która nosi (jak zresztą wszyscy królowie Wielkiej Brytanii tytuł "obrońcy wiary?", i która jest oficjalną, choć tylko honorową głową Kościoła Anglii będzie miała w sobie tyle odwagi, godności i chęci obrony wiary, by powiedzieć jej "stop". Okazało się jednak, że "obrończyni wiary" wybrała rolę jej i europejskiej cywilizacji destruktora. Bicz na chrześcijan. Ustawa, którą w minionym tygodniu podpisała królowa brytyjska, a którą wcześniej wymyślili i uchwalili politycy z Partii Konserwatywnej, pozwala na zawieranie jednopłciowych "małżeństw", i to nie tylko cywilnych, ale i kościelnych. Pozwala ona także na zmianę statusu zawartych w przeszłości związków cywilnych między osobami tej samej płci w małżeństwo.

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki