Logo Przewdonik Katolicki

Świadectwo wystawione!

Kamila Tobolska
Fot.

Dobre radio? Skojarzenie jest proste − to Radio Emaus. Nasza katolicka rozgłośnia wyprawiła właśnie swoją 18-tkę.

 

 Marzec to dla Radia Emaus szczególny czas. Dwudziestego trzeciego dnia tego miesiąca minie bowiem 18 lat od chwili, kiedy w Poznaniu rozpoczęło swoją działalność radio diecezjalne. Z kolei 1 marca rozgłośnia obchodziła swoje, można rzec, imieniny. Tego dnia,10 lat wcześniej, zaczęła ona, zakończywszy współpracę z ogólnopolską siecią stacji katolickich Plus, funkcjonować jako Radio Emaus. Wydarzenia te wspominano 3 marca, najpierw podczas Mszy św. dziękczynnej sprawowanej w katedrze pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, a później w trakcie spotkania, na które zaproszono pracowników, współpracowników i przyjaciół rozgłośni.
Jak przypomniał abp Stanisław Gądecki, tworząc formułę Radia Emaus starano się, aby trafiało ono do średniego pokolenia i zajmowało się wszystkimi sprawami, które dzisiaj ludzi interesują: wymiarem duchowym życia, ale i materialnym, sprawami społecznymi, politycznymi i gospodarczymi. − Im więcej ludzi kultury, nauki i pracowników różnych instytucji włączy się we współtworzenie tego radia, tym większy będzie miało ono oddźwięk i tym skuteczniejsze będzie jego działanie − podkreślił arcybiskup. Przedstawiciele niektórych tych środowisk byli także obecni na obchodach 18. urodzin Radia Emaus. Jak zadeklarował Zbigniew Grochal z Teatru Nowego, mówiąc w imieniu poznańskich aktorów, którzy ofiarowują radiu swój talent, będą mu służyć póki starczy im sił. Nawiązując natomiast do świadectwa dojrzałości Radia Emaus, ks. Maciej K. Kubiak, jego redaktor naczelny, stwierdził, że słuchacze wystawiają je każdego dnia, włączając właśnie to radio. − Ich życzliwość, towarzyszenie nam i to, że chcą nas słuchać, jest dla nas wyrazem ogromnego zaufania, którego postaramy się nie zawieść − zapewniał ks. Kubiak.
Z kolei Anna Susicka (wcześniej Nawrot), realizator produkcji, związana z radiem od wielu lat, podkreśliła zaangażowanie tworzących je osób w swoją pracę. − Zawsze starliśmy się mówić o tym, co najważniejsze i czynić to w sposób interesujący, a do tego oprawiać dźwiękami, które zainteresują naszych słuchaczy − podkreśliła Ania, która w spotkaniu uczestniczyła razem z rocznym synkiem i mężem. Radiowych dzieci przybyło tego dnia zresztą więcej, bo rozgłośnia rozwija się w różnych wymiarach.
 
 
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki