Logo Przewdonik Katolicki

Śpiew i tańce u Matki

Marcin Jarzembowski
Fot.

Uczestnicy z różnych stron kraju wzięli udział w 29. Góreckich Dniach Młodości, które odbywały się przy sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej. Blisko tygodniowe święto zwieńczył Festiwal Piosenki Religijnej Maria Carmen.

Uczestnicy z różnych stron kraju wzięli udział w 29. Góreckich Dniach Młodości, które odbywały się przy sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej. Blisko tygodniowe święto zwieńczył Festiwal Piosenki Religijnej „Maria Carmen”.

 

 

Ks. Robert Ablewicz MSF ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny powiedział, że pomysł zorganizowania festiwalu zrodził się już w 1983 r. Początkowo miał on jedynie charakter prezentacji utworów. Trwał trzy dni i gromadził nawet 5 tys. młodych. – Niestety, w 1997 r. zrezygnowaliśmy z tej formy spotkań, gdyż podczas festiwalu dochodziło do zdarzeń, które nie licowały ani z jego klimatem, ani z sakralnym charakterem miejsca. Dlatego w zamian zaczęliśmy organizować Góreckie Dni Młodości, trwające tydzień, mające formę rekolekcji ewangelizacyjnych – powiedział.

W tym czasie grupa uczestników pochyla się nad Pismem Świętym i dyskutuje nad problemami współczesnej młodzieży. Odbywający się w soboty festiwal jest zwieńczeniem rekolekcji. W tym roku młodym towarzyszyło hasło „Idźcie i głoście – młodzi na misyjnej drodze Kościoła”. Jak mówią organizatorzy, to przypomnienie wszystkim uczestniczącym w spotkaniu, że każdy z nas jest wezwany, aby głosić orędzie zmartwychwstałego Chrystusa. Powołanie do świętości – podkreślają – zobowiązuje do dzielenia się Dobrą Nowiną z bliźnimi pod każdą szerokością geograficzną.

Ks. Robert Ablewicz MSF uważa, że tematy poszczególnych spotkań w ramach tegorocznych Góreckich Dni Młodości pozwalały spojrzeć całościowo na swoje życie oraz dostrzec w nim zamysł Boży. – Wzrastamy w wierze, nadziei i miłości, aby być lepszym narzędziem w rękach Boga – mówi. „Moje wczoraj – przeszłość – inni mają wpływ na moje życie”, „Moje dzisiaj – Bóg wzywa i posyła, aby głosić – moja odpowiedź” – to dwa z kilku tematów. – Na spotkania z młodzieżą są zaproszeni misjonarze oraz osoby świeckie. Chcą oni podzielić się swoim doświadczeniem i ukazać wartość dawanego świadectwa oraz mocy słowa Bożego – zakończył kapłan.

Magdalena Jagodzińska przyjechała z Kazimierza Biskupiego. Jak podkreśliła, festiwal jest z jednej strony dziękczynieniem za to, czego uczestnicy doświadczyli podczas Góreckich Dni Młodości. – W tym miejscu przeżywa się wszystko jakby od nowa. Przeżywa się młodość dziecka Bożego. Dostrzega się przede wszystkim Chrystusa, który tak bardzo nas kocha – powiedziała.

Podczas Festiwalu Piosenki „Maria Carmen” swoje talenty na scenie mógł zaprezentować każdy, kto tylko czuł się na siłach. Jeden z utworów musiał poruszać tematykę maryjną. Przegląd nie ma charakteru konkursu, jednak spośród wszystkich wykonawców wybrani zostali laureaci, którzy zaśpiewali raz jeszcze podczas koncertu finałowego. Gwiazdą była Viola Brzezińska.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki