Logo Przewdonik Katolicki

Anioły oczami dzieci i młodzieży

Marcin Jarzembowski
Fot.

Blisko 250 prac plastycznych i aż 50 utworów literackich wpłynęło na konkurs Mój Anioł Stróż, którego finał odbył się w Bydgoszczy. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół z terenu miasta. Nagrody wręczono w świątyni Bożego Ciała.

 

Blisko 250 prac plastycznych i aż 50 utworów literackich wpłynęło na konkurs „Mój Anioł Stróż”, którego finał odbył się w Bydgoszczy. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół z terenu miasta. Nagrody wręczono w świątyni Bożego Ciała.

 Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy. Placówka jest znana z wielu inicjatyw, które są okazją do wykazania się najróżniejszymi zdolnościami twórczymi przez wychowanków. Tym razem młodych zachęcali dyrektorzy, nauczyciele języka polskiego, plastyki oraz katecheci szkół podstawowych. – Naszym celem jest prezentacja możliwości twórczych dzieci. Również zachęcenie młodzieży do rozwijania pasji plastycznych, poetyckich, do tworzenia, pisania i rozwijania swoich talentów. W tym konkursie to jednak także okazja do zwrócenia uwagi na obecność aniołów w życiu ludzi, a także wartości, które kierują człowieka ku dobru – tłumaczy organizator Marta Murawska-Gierszewska.

W konkursie plastycznym każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną pracę, wykonaną dowolną techniką. W tym wypadku inspiracją był temat: „Własne wyobrażenie Anioła Stróża”. W części poetyckiej warunkiem było nadesłanie tekstu poetyckiego na temat: „Gdy niebo jest na wyciągnięcie skrzydeł”. – Poezja powinna mówić o wartościach, wydarzeniach, osobach, które sprawiają, że stajemy się lepsi, rośniemy duchem i dążymy do świętości. Tak się stało w przypadku tego konkursu. Cieszę się bardzo, widząc, w jaki sposób młodzi wyobrażają sobie Anioła Stróża. Przecież to ktoś, kto nad nami wciąż czuwa – powiedział gospodarz spotkania ks. kanonik Ryszard Pruczkowski.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsca w kategorii klas IV, V i VI zajęli: Jakub Pytliński, Maja Rogozińska oraz Julia Piątek. W konkursie plastycznym ???? zwyciężył Maciej Cieślewicz. Poza tym jury przyznało wiele wyróżnień. Była to już trzecia edycja zmagań plastyczno-poetyckich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki