Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi misjonarze

ks. Piotr Szymkowiak
Fot.

W październiku 2005 roku Zespół Szkół w Szamocinie przystąpił do V edycji ogólnopolskiego konkursu misyjnego Mój szkolny kolega z Afryki. 3 czerwca br. uroczyście ogłoszono wyniki niemalże całorocznej rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. Uczniowie z Szamocina uplasowali się na czwartym miejscu. Uczniowie Zespołu Szkół w Szamocinie w skład którego wchodzi...

W październiku 2005 roku Zespół Szkół w Szamocinie przystąpił do V edycji ogólnopolskiego konkursu misyjnego „Mój szkolny kolega z Afryki”. 3 czerwca br. uroczyście ogłoszono wyniki niemalże całorocznej rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. Uczniowie z Szamocina uplasowali się na czwartym miejscu.

Uczniowie Zespołu Szkół w Szamocinie – w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, Publiczne Gimnazjum oraz Szkoła Filialna w Józefowicach – stanęli w szranki z ponad tysiącem szkół z całej Polski i uczestniczyli we wszystkich kategoriach konkursowych. Wykonywali prace plastyczne, komponowali utwory literackie i muzyczne, a także przygotowywali prezentacje poświęcone tematyce misji. Ciekawą inicjatywą było również przeprowadzenie kilku akcji charytatywnych na rzecz szkoły misyjnej w Togo. W grudniu ubiegłego roku, w ramach konkursowych zmagań, powstało również przedstawienie teatralne „Mój przyjaciel Wódz”, które wystawione zostało na scenie Szamocińskiego Domu Kultury.

Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów osiągnięto zasłużony sukces. W kategorii dramatycznej przedstawienie teatralne zdobyło pierwsze miejsce, a Publiczne Gimnazjum z Szamocina w klasyfikacji ogólnej znalazło się wśród pięciu szkół zaproszonych na finał konkursu. 3 czerwca 2006 roku w Sandomierzu dokonano ostatecznego rozstrzygnięcia w walce o tytuł najbardziej umisyjnionej szkoły. Po krótkich prezentacjach przygotowanych przez zaproszone szkoły jury ogłosiło wyniki i wręczono nagrody. Wśród szkół gimnazjalnych najlepszym okazało się gimnazjum z Obry, a szkoła z Szamocina zajęła czwarte miejsce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki