Logo Przewdonik Katolicki

Konkurs niecodzienny…

PK
Fot.

Trwa Rok Eucharystii, ogłoszony w październiku 2004 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Szkoła Podstawowa w Olszewce zorganizowała niedawno gminny konkurs "wiedzy eucharystycznej" pod nazwą "Pozostań z nami, Panie ". Zaproszono wszystkie szkoły podstawowe z gminy Nakło nad Notecią. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od IV do VI. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa...

Trwa Rok Eucharystii, ogłoszony w październiku 2004 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Szkoła Podstawowa w Olszewce zorganizowała niedawno gminny konkurs "wiedzy eucharystycznej" pod nazwą "Pozostań z nami, Panie …". Zaproszono wszystkie szkoły podstawowe z gminy Nakło nad Notecią.


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od IV do VI. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w której składzie obowiązkowo musiał znaleźć się ministrant. Na dziesięć szkół podstawowych w gminie do konkursu zgłosiło się aż osiem. Jednym z zadań konkursowych było wykonanie pracy plastycznej - symboli eucharystycznych. Z nimi drużyny przybyły na zmagania. Konkursowy test składał się z 15 zadań. Każda ekipa przebrnęła przez losowane pytania, rozwiązywała krzyżówki, układała puzzle, rozpoznawała rekwizyty, właściwie nazywała fragmenty Mszy Świętej, tworzyła wezwania modlitwy powszechnej… Punkty przyznawało jury pod przewodnictwem ks. Marka Januchowskiego z parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, wyprzedzając dwoma punktami zespół Szkoły Podstawowej w Olszewce. O trzeciej lokacie zadecydowała "dogrywka". Ostatecznie miejsce na "podium" wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 3 z Nakła.
Celem niecodziennego konkursu było m.in. rozwijanie wśród najmłodszych wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi.

Skrót tekstu autorstwa Grażyny Kamińskiej, katechetki SP w Olszewce, przygotował

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki