Logo Przewdonik Katolicki

Spotkania zapamiętane

Maciej Konieczny
Fot.

W Klubie Barbórka w Turku, w obecności władz samorządowych i zaproszonych gości, 25 maja odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pt. Moje spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Organizatorem przedsięwzięcia było Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Turku, we współpracy ze starostą powiatu turkowskiego, burmistrzem Turku...

W Klubie „Barbórka” w Turku, w obecności władz samorządowych i zaproszonych gości, 25 maja odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pt. „Moje spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II”.

Organizatorem przedsięwzięcia było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, we współpracy ze starostą powiatu turkowskiego, burmistrzem Turku i wójtem gminy Władysławów. Honorowy patronat objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.

Na konkurs wpłynęły 32 prace. Autorami dziesięciu z nich byli uczniowie szkół podstawowych, piętnastu – uczniowie gimnazjów, a siedmiu – uczestnicy dorośli. Komisja konkursowa stwierdziła równy i wysoki poziom merytoryczny, literacki i estetyczny prac, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i wyrazy uznania. W kategorii „uczniowie szkół podstawowych” jury postanowiło nie różnicować nagród, lecz przyznać trzy równorzędne. Otrzymały je: Patrycja Czekała (SP w Kaczkach Średnich), Karolina Trocha (SP w Kunach) i Marta Wojdak (SP w Grzymiszewie). Takie samo rozwiązanie jurorzy przyjęli w nagradzaniu uczniów gimnazjów. Równorzędne nagrody otrzymały: Anna Kowalska (GP w Grzymiszewie), Adriana Połatyńska (GP nr 1 w Turku) i Sylwia Zając (GP w Żukach). Wyróżniono Aleksandrę Maciejewską (GP w Żukach) i Magdalenę Thiel (GP w Tuliszkowie).

W kategorii „uczestnicy dorośli”, po burzliwej dyskusji postanowiono przyznać dwie równorzędne trzecie nagrody. Otrzymali je Rafał Jaworski z Tych i Henryk Cyprian Konkol z Berlina. Drugą nagrodę przyznano Ewie Gogulskiej z Turku, a pierwszą Barbarze Medajskiej z Warszawy.

Najmłodszą uczestniczką konkursu była Natalia Galewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, która otrzymała nagrodę specjalną ks. kard. Stanisława Dziwisza i Redakcji Programów Katolickich w Warszawie: różaniec papieski i filmy ze „Złotej kolekcji” TVP o Janie Pawle II.

Barbara Madejska, laureatka wśród dorosłych uczestników, poleci samolotem na wycieczkę do Grecji. Nagrodę ufundowała Barbara Bielecka z Fundacji Rozwoju Sztuki Sakralnej Dzieci i Młodzieży „Dei gratia” z Gdyni.


Maciej Konieczny i najmłodsza uczestniczka konkursu Natalia Galewska

Młodsi laureaci otrzymali różańce Papieża Benedykta XVI i nagrody książkowe, ofiarowane przez Stolicę Apostolską oraz redakcję „Przewodnika Katolickiego”. Nagrodami były też: płyty DVD, odtwarzacz, radiomagnetofon i książki ufundowane przez sponsorów. Książkami obdarowano wszystkich uczestników konkursu.

Niżej podpisany, który z ramienia „Civitas Christiana” prowadził uroczystość finałową, wręczył red. Michałowi Jedynakowi z TVN24 specjalne podziękowanie za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. M. Jedynak otrzymał też srebrny medalik Jana Pawła II wykonany przez turkowskich złotników i pamiątki ufundowane przez współorganizatorów konkursu. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali jego wspomnień ze spotkań z Janem Pawłem II w Rzymie.

Spotkanie, którego przebieg rejestrowała TVP Poznań, zakończyło się wspólną fotografią, po której zaproszono wszystkich na poczęstunek.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki