Logo Przewdonik Katolicki

Pokłosie konkursu plastycznego

Maciej Konieczny
Fot.

W Miejskim Domu Kultury w Turku 15 czerwca br. odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Moja rodzina". Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli Maciej S. Konieczny i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Turku, wspierani przez przedstawicieli władz: starostę powiatu tureckiego, burmistrza Turku i wójta gminy Władysławów. Celem konkursu było propagowanie...

W Miejskim Domu Kultury w Turku 15 czerwca br. odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Moja rodzina". Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli Maciej S. Konieczny i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Turku, wspierani przez przedstawicieli władz: starostę powiatu tureckiego, burmistrza Turku i wójta gminy Władysławów.Celem konkursu było propagowanie dobrych wzorów życia rodzinnego, zwrócenie uwagi na wartości i tradycje kultywowane w domu rodzinnym, rozwijanie zainteresowań plastycznych poprzez zachęcanie do pracy twórczej. Jego uczestnikami były dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy przesyłał jedną pracę własnego autorstwa, wykonaną dowolną techniką. Takich prac wpłynęło na konkurs 157. Wszystkie oceniało jury pod przewodnictwem plastyczki Hanny Choinki. Ogólne zainteresowanie wzbudził rysunek przedstawiający... Papieża Jana Pawła II z rodziną dziecięcą.
Nagrody otrzymały: Zuzanna Rosiak (kategoria dzieci przedszkolnych), Renata Misiek (10-12 lat) i Alicja Perońska (13-16 lat). Nie przyznano nagrody w kategorii 7-9 lat. Wręczenia nagród książkowych, ufundowanych przez sponsorów, dokonał burmistrz Turku Mirosław Mękarski.
Dzieci, młodzież i dorośli z aplauzem przyjęli wiadomość, że wszystkie prace konkursowe zostaną oprawione i przekazane 20 lipca Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI. Uwieńczeniem spotkania była pamiątkowa fotografia. W imieniu organizatorów dziękuję sponsorom za okazaną pomoc.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki