Logo Przewdonik Katolicki

Nagrody, medale, życzenia

Maciej Konieczny
Fot.

W obecności biskupa diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa, władz samorządowych Turku i powiatu turkowskiego oraz gości, 22 maja dokonano podsumowania konkursu fotograficznego pt. Moje spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Impreza odbyła się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Konkurs zorganizowało Katolickie...

W obecności biskupa diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa, władz samorządowych Turku i powiatu turkowskiego oraz gości, 22 maja dokonano podsumowania konkursu fotograficznego pt. „Moje spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II”. Impreza odbyła się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

Konkurs zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, we współpracy ze starostą powiatu turkowskiego, burmistrzem Turku i wójtem gminy Władysławów. Honorowy patronat objęli: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i bp włocławski Wiesław Mering.

Jury konkursowe, któremu przewodniczył Arturo Mari, fotograf papieski, oceniło 16 nadesłanych prac i przyznało w kategorii „dorośli” pierwsze miejsce ks. Stanisławowi Nasińskiemu z Turku. Drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano, tak samo, jak w kategorii „młodzież”, gdzie laureatką pierwszej nagrody (wycieczka do Grecji, przelot samolotem) została Monika Wypiór z Turku. Nagrodę ufundowała arch. Barbara Bielecka z Fundacji Rozwoju Sztuki Sakralnej Dzieci i Młodzieży „Dei Gratia” z Gdyni. Za historyczną wartość zdjęcia jury wyróżniło Halinę Nagler z Turku.

Najmłodszemu uczestnikowi konkursu, Adrianowi Skopińskiemu z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku, ks. bp Mering wręczył papieski różaniec Jana Pawła II, wcześniej przekazany przez ks. kard. Dziwisza. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani albumami „papieskimi” i „licheńskimi”, płytami DVD i medalami wybitymi z okazji pielgrzymki Jana Pawł II do Polski w 1999 r. Na ręce Wandy Grzeszkiewicz, dyrektorki biblioteki w Turku, niżej podpisany przekazał w imieniu „Civitas Christiana” dar dla placówki: pakiet płyt DVD pt. „Złota kolekcja – Jan Paweł II”, wydanych przez TVP SA w 2005 r.

Następnie, pamiętając o 35. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich przez ks. bp. Meringa, życzenia od wszystkich zebranych i pamiątkowe upominki przekazali pasterzowi diecezji Barbara Bielecka i przedstawiciele władz miasta. Odbyło się również wręczenie medali honorowych „Za zasługi dla miasta Turku”, przyznanych przez burmistrza Zdzisława Czaplę na wniosek przewodniczącego oddziału miejskiego „Civitas Christiana” w Turku. Medale otrzymali: ks. Eugeniusz Makulski z Lichenia, Hanna Choinka – plastyczka z Turku, Irena Wodzińska i Tadeusz Kubiak – od ponad 50 lat członkowie chóru w kościele NSPJ w Turku, a także dwoje członków asysty kościelnej: Teresa i Józef Dzieciątkowscy. Starosta turkowski Ryszard Bartosik odznaczył medalami „Za zasługi dla powiatu turkowskiego” Barbarę Bielecką i ks. Eugeniusza Makulskiego.

Tę część spotkania zakończyła okolicznościowa mowa ks. bp. Wiesława Meringa do zebranych, z gratulacjami dla organizatorów, laureatów konkursu i odznaczonych medalami. Następnie swoje spotkania z Papieżem wspominał ks. kustosz senior Makulski, a po nim arch. Bielecka i Ewa Gogulska. Nie trzeba chyba dodawać, że były to bardzo interesujące opowieści.

Impreza, której przebieg rejestrowała TVP Poznań, zakończyła się wspólną fotografią i poczęstunkiem. W imieniu KS „Civitas Christiana” bardzo dziękuję sponsorom za okazaną życzliwość i pomoc.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki